Sideways: M83 (FRA), Anna Puu, Ruusut, Billy Nomates (GBR), Billy Woods (USA), The Comet Is Coming (GBR), Desire (CAN), Jehnny Beth (FRA), Kælan Mikla (ISL), Los Bitchos (GBR), Maja Francis (SWE), Panda Bear & Sonic Boom (GBR), Supersilent (NOR) ym.
la 10.06.2023 Liput: 100/150/165 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Ilosaarirock: Benson Boone (USA), Bess, Frank Carter & The Rattlesnakes (GBR), The Prodigy (GBR), VV, Gettomasa, Ismo Alanko, JVG, Knipi, Nelli Matula, Pihlaja, Sexmane, Turisti ym.
pe 14.07.2023 Liput: 109/159/189 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Blockfest: 21 Savage (GBR/USA), NLE Choppa (USA), Skepta (GBR), Soulja Boy (USA), Gettomasa, Ibe, Sexmane, Cledos, Costi, Etta, Isac Elliot, Karri Koira, Lauri Haav, Davi, Jami Faltin, Noto
16.08. - 17.08.2024 Liput: 175 (2pv) €
RMJ: Masked Wolf (AUS), Gettomasa, Gasellit, Jubël (SWE), Mouhous, Cledos, Erika Vikman, BESS, Ramses II, Costee, Etta, Sexmane, Benjamin, Nelli Matula, Lyömättömät
22.06. - 24.06.2023 Liput: 135 (3pv)€ (tiketti.fi)
Downtown Calling: Maustetytöt, Pietarin Spektaakkeli, Malla, Suistamon Sähkö, Joensuu 1685, Yeboyah, Laineen Kasperi & liian iso trio, New Ro, Maa Ilmasta, Litku Klemetti, Asa, Ismo Alanko, Emilia Sisco, Babel, The Moontwins, Windows95man, Gasellit ym.
14.07. - 15.07.2023 Liput: 99 (2pv) €
Ilosaarirock: Jacob Banks (GBR), Dylan (GBR), Sleep Token (GBR), Years & Years (GBR), Anna Puu, Stam1na, Eevil Stöö & Stepa, Gasellit, Antti Autio, Malla, Maustetytöt, Michael Monroe, Pehmoaino, Stoned Statues ym.
la 15.07.2023 Liput: 109/159/189 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Qstock: Megadeth (USA), Radiopuhelimet, VV, Stam1na, Turmion Kätilöt, Apulanta, J. Karjalainen, Kissa, Bess, Aliisa Syrjä, Averagekidluke, Cledos, Gasellit, Gettomasa, Ilta, Kuumaa
pe 28.07.2023 Liput: 94/139 (1/2pv)€ (ticketmaster.fi)
Hoodfest: Chris Webby (USA), Gettomasa, Sexmane, Mouhous, Cledos, Eevil Stöö x Stepa, Costi, Etta, Vitun Iso Rotsi, Nebi, Fabe, Jambo ym.
11.08. - 12.08.2023 Liput: 103,4 (2pv)€ (tiketti.fi)
Tapiola Festivaali: Apulanta, Juha Tapio, Gettomasa, Käärijä, Erika Vikman, Maija Vilkkumaa, Michael Monroe, Vesterinen Yhtyeineen, Sexmane, Isac Elliot, Viivi, Teflon Brothers, Ruusut, Bess, Nelli Matula, Basic Element (SWE), Mr President (DEU) ym.
pe 18.08.2023 Liput: 79/150 (1/2pv) €
Radio Nova Festivaali: Adam Lambert (USA), Rag'n'Bone Man (GBR), Kelis (USA), Samu Haber, Apulanta, Kuumaa, Gasellit, DJ Sash! (DEU), Rednex (SWE), Dr. Alban (SWE), 2 Unlimited (BEL), Waldo's People, Tuottaja Jääskeläinen, Kalush Orchestra (UKR) ym.
pe 16.06.2023 15:00 Liput: 89/159 (1/2pv) €
Varjo-festivaali: Gasellit, Karri Koira, Samuli Putro, Kissa, Plutonium 74, Saimaa, Mistä Nää Tuut?, Mono Junk, Teksti-tv 666, Business City, Tuomas Henrikin Jeesuksen Kristuksen Bändi, Miha, Somepoe, Tseim, Indigo, Tip Top Walkers ym.
la 17.06.2023 Liput: 55/95 (1/2pv)€ (tiketti.fi)
Provinssi: Ghost (SWE), JVG, Apulanta, Jinjer (UKR), Lorna Shore (USA), Spiritbox (CAN), Vended (USA), Abreu, Juha Tapio, Knife Girl, Käärijä, Maija Vilkkumaa, Malla, Pehmoaino, Pessa, Robin Packalen, Ruusut, Samuli Putro, Sofa, Sonia, Turisti
la 01.07.2023 Liput: 119/169/209 (1/2/3pv)€ (lippu.fi)
Mellakka Festival: Gettomasa, KPC Show, Ramirez (USA), Costi, Cledos, Kube, Nebi, Costee, Pihlaja, Laiska Leppone, Jambo, Likanen Etelä
la 22.07.2023 Liput: 68,4/73,40/114,40 (pe/la/2pv)€ (tiketti.fi)
Festivaali: Samuli Putro, Yona, Anna Järvinen, Maustetytöt, Olavi Uusivirta, Paperi T, Arppa, Aavikko, Ursus Factory, Gasellit, Knife Girl, Litku Klemetti, Ruusut, Business City, Draama-Helmi, Isaac Sene, Karri Koira, Linda Fredriksson Juniper, Malla, Pe
25.08. - 26.08.2023 Liput: 65/105 € (tiketti.fi)
Qstock: Zara Larsson (SWE), Haloo Helsinki!, Jenni Vartiainen, Amaranthe (SWE), Kuumaa, Lauri Tähkä, Gettomasa, Alessandra (NOR), Blind Channel, Sanni, Ibe, Sexmane, Don Huonot, Cledos, Abreu, Mokoma, Vesterinen Yhtyeineen, Jami Faltin, Arppa, Lyyti ym.
26.07. - 27.07.2024 Liput: 139 (2pv)€ (ticketmaster.fi)
Himos Juhannus: JVG, Kuumaa, Käärijä, Portion Boys, Karri Koira, Cledos, Mouhous, Costi, Gasellit, Sexmane, Bess, Lauri Haav, Viivi, Costee, Jami Faltin, Korelon, Turisti, Haloo Helsinki!, Gettomasa, Sanni, Ibe, Isac Elliot, Bee, Etta, Ahti, Jore & Zpoppa
20.06. - 22.06.2024 Liput: 99/137/175 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Tahko Juhannus: Gasellit, Bess, Isac Elliot, Viivi, Ahti, Gettomasa, Ibe, Sanni, Portion Boys, Cledos, Mouhous, Sexmane, Kuumaa, Käärijä, Arttu Wiskari, Lauri Haav, Karri Koira, Mirella ym.
20.06. - 22.06.2024 Liput: 84/120/145 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Holjat: Anssi Kela, Vesterinen Yhtyeineen, Gasellit, Kuumaa, Abreu, Viivi, Yö & JP Leppäluoto, Ressu Redford, Roope Salminen & Koirat, Pasi & Anssi, DJ Amanda Harkimo ym.
09.08. - 10.08.2024 Liput: 73/123 (1/2pv)€ (ticketmaster.fi)
Tawastia Stomp: Batmobile (NLD), Frenzy (GBR), Hillbilly Moon Explosion (SUI), Hola Ghost & Haunted Horns (DNK), Graveyard Johnnys, Knocksville, Bullet Biters, The Caravans, The Peacocks, Hanna Hush, The Nevrotix, Night Nurse
30.09. - 01.10.2022 Liput: 32,5/42,5/68,5 (pe/la/2pv)€ (tiketti.fi)
Waltikan Venetsialaiset: Vesterinen Yhtyeineen, Joel Herttua, Bonnie Tyler (GBR), Mikko Harju, Mikael Gabriel, JP Leppäluoto, Ellinoora, Neljä Ruusua, Suvi Teräsniska, Jenni Ja Juho
la 27.08.2022 15:00 Liput: 29,9-59,9/99,9 (1/2pv)€ (lippu.fi)
Rockfest: Def Leppard (GBR), Mötley Crüe (USA), Pantera (USA), Testament (USA), Rancid (USA), VV, Sick of It All (USA), Monster Magnet (USA), Stam1na, Escape the Fate (USA), Von Hertzen Brothers, The 69 Eyes, Beast in Black, Popeda, Michael Monroe ym.
08.06. - 10.06.2023 Liput: 129/185/209 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Sideways: Phoenix (FRA), Fever Ray (SWE), M83 (FRA), Aavikko, Arppa, Bad Sauna, Huoratron, Isaac Sene, Knife Girl, Linda Fredriksson Juniper, Lyyti, Lähiöbotox, Malla, Pehmoaino, Plutonium 74, Sexmane, Teksti-TV 666 ym.
08.06. - 10.06.2023 Liput: 100/165 (1/3pv)€ (tiketti.fi)
Nummirock: Asking Alexandria (GBR), Stam1na, Before the Dawn, Bloodywood (IND), Finntroll, Born of Osiris (USA), Aborted (BEL), Blood Red Throne (NOR), Misþyrming (ISL), Blood Red Hourglass, Ruoska, One Morning Left, Foreseen, Heavy Metal Perse ym.
21.06. - 24.06.2023 Liput: 159 (4pv)€ (tiketti.fi)
Dark River Festival: Stam1na, Turmion Kätilöt, Omnium Gatherum, I Am The Night, Fear Of Domination, Vorna, Battlelore ym.
pe 11.08.2023 Liput: 46,4-66,60/89,90-93,30/102,9 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Harmaa Rinne: Mikael Gabriel, Stig, Malla, F, Käärijä, Ex Tuuttiz, Business City, Erika Vikman, Kuumaa, Jukka Poika, Kasmir, Etta, Roxette Ultimate Tribute, DJ:t Rony Rex, Windows95man ym.
pe 24.03.2023 14:00 Liput: 35 € (lippu.fi)
Tikkurila Festivaali: Haloo Helsinki!, Apulanta, Samu Haber, Popeda, The Rasmus, Behm, J. Karjalainen, Anna Puu, Gasellit, Elastinen, Portion Boys, Bess, Erin, Michael Monroe, Mikael Gabriel, Vesterinen Yhtyeineen, Abreu, The 69 Eyes, Stig, Viivi ym.
20.07. - 22.07.2023 Liput: 99/139/155 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Kotkan Meripäivät: Arppa, Yeboyah, Olavi Uusivirta, Saimaa, Maustetytöt, Scandinavian Music Group, Mariska, Von Hertzen Brothers, Antti Ketonen, Jonna Tervomaan, Yona, Roope Salminen & Koirat, Elastinen ym.
26.07. - 29.07.2023 Liput: 35-45/99,9 (1/3pv)€ (lippu.fi)
Rootsinpyhtää Bluegrass: Mules & Men, Jussi Syren & The Groundbreakers, Ström Force, Wasel & The Weasels, Nervous Buffalo String Band, Self Rising Flour, Juippi & Juippi, Paula Wolski, Just As Blue, Port Arthur Bluegrass Band, Rautakoura ym.
09.06. - 11.06.2023 Liput: 15-30 €
Varjo-festivaali: Scandinavian Music Group, Yona, Ursus Factory, Antti Autio, Wöyh!, Eevil Stöö & Stepa, Dumari & Spuget Ja Blosarit, Lauri Haav, Malla, Lyyti, Serot, Elektorni DJ:t, Carlina Carpelan, Indigo, Tip Top Walkers ym.
pe 16.06.2023 Liput: 55/95 (1/2pv)€ (tiketti.fi)
Helsinki Beatles Weekend: Jiri Nikkinen The Beatles Tribute Band, Nick Bold, Beapple, Lauri Schreck, The Seatbelts, Ville's Angels, Milla Mäkinen, Jay Goeppner, The Beat Brothers, The Urban Crow
pe 12.05.2023 18:00 Liput: 42-73/119 (1/2pv)€ (Lippu.fi)
You X -festivaali: Tippa, Nuppu Oinas, Keidas, Pyy, Musta Hanhi, Jodi Wild Sound Experiment, Suite Green, Rebekka Holi, Tämän Kaupungin Yöt, TNA
la 20.05.2023 16:00 Artistit: Tippa, Nuppu Oinas, Keidas, Pyy, Musta Hanhi, Jodi Wild Sound Experiment, Suite Green, Rebekka Holi, Tämän Kaupungin Yöt, Tna
Liput: 0 €
Kaupungin Äänet: Dj Kridlokk, Ex Tuuttiz, Jodarok, Good Boys, Mara Balls, Jimi Tenor, Rock Siltanen Group, Melo, Moshimoshi, Meal, Antero Raimo & Ovet
la 29.07.2023 17:00 Liput: 32/54/74 (1/2/3pv)€ (Lippu.fi)
Hellsinki Industrial Festival: Rotersand (DEU), Zardonic (VEN), Nachtmahr (AUT), Grendel (GBR), Tyske Ludder (DEU), FGFC820 (USA), The Interbeing (DNK), Moaan Exis (FRA), Devil-M (DEU), Heartlay (FRA), Pretty Addicted (GBR), Nano Infect (GRC) ym.
03.11. - 04.11.2023 Liput: 89 (2pv)€ (tiketti.fi)
Nummela Art Night: Paperi T, jazzista ja fuusiomusiikista inspiroituva energinen indierokkari Arppa, Lauri Haav, Isaac Sene, moshimoshi, Knife Girl, Mura, Michael Bleu, Suhina Kollektiivi, Irene Kostas, Antti Kneckt
la 07.10.2023 15:00 Liput: 25 € (tiketti.fi)
Apollo Artistit: Maja Mannila Trio, Minna-leena Lahti, Ossi Tanner, Peela, Tami Pohjola, Ida Elina, Luke Terence Scott, Mikael Loponen
ke 21.02.2024 19:00 Artistit: Maja Mannila Trio, Minna-leena Lahti, Ossi Tanner, Peela, Tami Pohjola, Luke Terence Scott, Mikael Loponen, Ida Elina
Liput: 28 € (glivelab.fi)
Helsinki Hiphop Festival: Mikael Gabriel, Kube, Stepa, Heikki Kuula, Konala Cartelli, Kymppilinja, Julma-Henri, Juju, Chebaleba, Mäk Gälis, Sana, Jeijjo & Nupi, MCP & Kimbo
la 04.05.2024 15:00 Liput: 60 € (tiketti.fi)
Pakkasukko Blues & Jazz Festival: Kyla Brox (GBR), Geraint Watkins & The Mosquitoes (GBR), Kokomo Kings (SWE), Marjo Leinonen, Teemu Viinikainen, Screamin Jay & the Bones, Siiri Nordin, South of Savoy ym.
01.02. - 04.02.2024 Liput: 41,50/75 (1/2pv)€ (tiketti.fi)
Lumina Festival: Yona, Knife Girl, Risto, Ismi, Bahar Tokat, Kallio & Kunnari, Eemil Tähtinen, Siiri Irene ym.
la 17.02.2024 18:00 Artistit: Yona, Knife Girl, Risto, Ismi, Bahar Tokat, Kallio & Kunnari, Eemil Tähtinen, Siiri Irene
Liput: 37,50 € (Lippu.fi)
Sonic Rites: Godflesh (GBR), Discharge (GBR), Bad Breeding (GBR), Weedpecker (POL), Sum Of R, Syk (ITA), Boar, Absolute Key ym.
pe 17.05.2024 18:00 Liput: 52,50/73,50 (1/2pv)€ (liveto.io)
Turun Viinijuhlat: Neljä Ruusua, Sara Siipola, Samuli Edelmann, Cyan Kicks, Miljoonasade, Uniklubi, Movetron, Jussu Pöyhönen, Waldo's People, Aste, Elias Gould, Sig ym.
28.06. - 29.06.2024 Liput: 59/89 (1/2pv)€ (Lippu.fi)
Porispere: Airbourne (AUS), Gettomasa, The Rasmus, Anna Puu, J. Karjalainen, Gasellit, Stratovarius, Viikate, Ursus Factory, Diablo, Business City, Lyömättömät, Antti Autio, Mary Ann Hawkins, Asa
la 05.08.2023 Liput: 65/110 (1/2pv)€ (ticketmaster.fi)
Tapiola Festivaali: Samu Haber, Blind Channel, Elastinen, Portion Boys, Ismo Alanko, Gasellit, Cledos, Abreu, Ida Paul & Kalle Lindroth, Yona, Etta, Ramses II, Yeboyah, Günther (SWE), Haddaway (DEU), Waldo's People, Alice Deejay (NLD) ym.
la 19.08.2023 Liput: 79/150 (1/2pv) €
Ruisrock: Alesso (SWE), Lil Yachty (USA), Zara Larsson (SWE), The 1975 (GBR), Denzel Curry (USA), Ibe, Jvg, Samu Haber, Arppa, Cledos, Etta, Gasellit, Jambo, Käärijä, Karri Koira, Knife Girl, Lauri Haav, Maija Vilkkumaa, Malla, Ramses II, Yona ym.
pe 07.07.2023 Liput: 125/205/225 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Radio Nova Festivaali: Black Eyed Peas (USA), Anastacia (USA), Icona Pop (SWE), Gettomasa, Elastinen, Abreu, The Rasmus, Juha Tapio, Günther (SWE), E-Rotic (DEU), Basic Element (SWE), Solid Base (SWE), Aikakone, Mohombi (SWE), Millennium Project
la 17.06.2023 14:00 Liput: 89/159 (1/2pv) €
Steelfest: Marduk (SWE), Carpathian Forest (NOR), Gehenna (NOR), Urgehal (NOR), Deströyer 666 (AUS), Loits (EST), Nunslaughter (USA), Nattefrost (NOR), Satanic Warmaster, Horna, Behexen, Austere (AUS), Totalselfhatred, Ride for Revenge, Hail Conjurer ym.
18.05. - 20.05.2023 Liput: 69/129/149 (1/2/3pv)€ (steelfest.fi)
Räp Päivä Vol. 6: Mikidi & Gaiaf, Silmälappu Steve & Sipsipussipasi, Valma, Arcade Boys Club, Ester Nuori Leppä & Felabay, Kiertolaki, Don Kikidi, MC Respektor, DJ Wel-Z
la 22.07.2023 14:00 Liput: 22 € (tiketti.fi)
Suuri Kasarifestivaali - The Great 80's Festival: Bruce Kulick (USA), Dingo, Frederik, Michael Monroe, Timo Kotipelto & Netta Skog, Dark Side Cowboys (SWE), Bat & Ryyd, Tero Vaara plays Mamba, Two Witches ym.
pe 31.05.2024 16:00 Liput: 37,50/59,50 (1/2pv)€ (tiketti.fi)
OMVF Jatkoklubi: Trypanon, Rolando Simmons, Laua Rip, Masters Of The Overlords, DJ:t Sofa, Smu, Gin Joints, VJ Jani Pitkänen
pe 26.08.2022 21:00 Artistit: Trypanon, Rolando Simmons, Laua Rip, Masters Of The Overlords, Dj Sofa, Dj Smu, Gin Joints, Vj Jani Pitkänen
Liput: 13,5/15/17,5 € (tiketti.fi)
Viulunsoittaja Katolla: Matti Turunen, Merja Halmetoja, Henrietta Grünn, Antti Tuomaala, Timo Kanerva, Minna Ropanen, Tuure Jauhiainen, Hanna Heikari, Stefano de Luca, Jaana Alatalo, Timo Salminen, Keravan Oopperan kuoro
la 08.10.2022 17:00 Liput: 39 € (Lippu.fi)
Viulunsoittaja Katolla: Matti Turunen, Merja Halmetoja, Henrietta Grünn, Antti Tuomaala, Timo Kanerva, Minna Ropanen, Tuure Jauhiainen, Hanna Heikari, Stefano de Luca, Jaana Alatalo, Timo Salminen, Keravan Oopperan kuoro
la 15.10.2022 17:00 Liput: 39 € (Lippu.fi)
Viulunsoittaja Katolla: Matti Turunen, Merja Halmetoja, Henrietta Grünn, Antti Tuomaala, Timo Kanerva, Minna Ropanen, Tuure Jauhiainen, Hanna Heikari, Stefano de Luca, Jaana Alatalo, Timo Salminen, Keravan Oopperan kuoro
la 22.10.2022 17:00 Liput: 39 € (Lippu.fi)
Viulunsoittaja Katolla: Matti Turunen, Merja Halmetoja, Henrietta Grünn, Antti Tuomaala, Timo Kanerva, Minna Ropanen, Tuure Jauhiainen, Hanna Heikari, Stefano de Luca, Jaana Alatalo, Timo Salminen, Keravan Oopperan kuoro
la 29.10.2022 17:00 Liput: 39 € (Lippu.fi)
Viulunsoittaja Katolla: Matti Turunen, Merja Halmetoja, Henrietta Grünn, Antti Tuomaala, Timo Kanerva, Minna Ropanen, Tuure Jauhiainen, Hanna Heikari, Stefano de Luca, Jaana Alatalo, Timo Salminen, Keravan Oopperan kuoro
la 12.11.2022 17:00 Liput: 39 € (Lippu.fi)
Viulunsoittaja Katolla: Matti Turunen, Merja Halmetoja, Henrietta Grünn, Antti Tuomaala, Timo Kanerva, Minna Ropanen, Tuure Jauhiainen, Hanna Heikari, Stefano de Luca, Jaana Alatalo, Timo Salminen, Keravan Oopperan kuoro
la 19.11.2022 17:00 Liput: 39 € (Lippu.fi)
Viulunsoittaja Katolla: Matti Turunen, Merja Halmetoja, Henrietta Grünn, Antti Tuomaala, Timo Kanerva, Minna Ropanen, Tuure Jauhiainen, Hanna Heikari, Stefano de Luca, Jaana Alatalo, Timo Salminen, Keravan Oopperan kuoro
su 16.10.2022 15:00 Liput: 39 € (Lippu.fi)
Viulunsoittaja Katolla: Matti Turunen, Merja Halmetoja, Henrietta Grünn, Antti Tuomaala, Timo Kanerva, Minna Ropanen, Tuure Jauhiainen, Hanna Heikari, Stefano de Luca, Jaana Alatalo, Timo Salminen, Keravan Oopperan kuoro
su 23.10.2022 15:00 Liput: 39 € (Lippu.fi)
Viulunsoittaja Katolla: Matti Turunen, Merja Halmetoja, Henrietta Grünn, Antti Tuomaala, Timo Kanerva, Minna Ropanen, Tuure Jauhiainen, Hanna Heikari, Stefano de Luca, Jaana Alatalo, Timo Salminen, Keravan Oopperan kuoro
su 30.10.2022 15:00 Liput: 39 € (Lippu.fi)
Viulunsoittaja Katolla: Matti Turunen, Merja Halmetoja, Henrietta Grünn, Antti Tuomaala, Timo Kanerva, Minna Ropanen, Tuure Jauhiainen, Hanna Heikari, Stefano de Luca, Jaana Alatalo, Timo Salminen, Keravan Oopperan kuoro
su 13.11.2022 15:00 Liput: 39 € (Lippu.fi)
Helsinki Industrial Festival: Suicide Commando (BEL), Centhron (DEU), Faderhead (DEU), Agonoize (DEU), Freakangel (EST), Moris Blak (USA), Ruoska, Mechanical Vein (USA/GBR), King Satan, System Noire (DEU), Antibody (DEU), Nestruction, Divmod (AUT) ym.
04.11. - 05.11.2022 Liput: 70 € (tiketti.fi)
BlowUp Vol. 6: Jozef Van Wissem (NLD), Cloud Rat (USA), Doodswens (NLD), 40 Watt Sun (GBR), Sum of R, Hide (USA), Sami Kukka, Rope Sect (DEU), Unsane (USA) ym.
13.10. - 15.10.2022 Liput: 27,5-47,5/82,5/92,5 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
The Beat Goes On Festival: The First, Topmost, Jim & The Beatmakers, The Sounds, The Esquires, The Scaffolds, The Roosters, Express, The Strangers, Tinos, The Oldies, Sixties Jokers, The Sixties Blondies
la 24.09.2022 16:00 Liput: 51,50 € (lippu.fi)
KPC presents: Gettomasa, Shakkii, Are, Kriso, Rekami, Lyttä, Tohtori Getto, Axel Kala, Pyrythekid, Aaro630
ma 05.12.2022 18:00 Liput: 29,90 € (lippu.fi)
Kesärauha: Röyksopp (NOR), Anna Puu, Cledos, Ismo Alanko, Maustetytöt, Yona, 22-Pistepirkko, Antti Autio + Jouset, Business City, Dina Ögon, Draama-Helmi, Ege Zulu & Swengarit, Huoratron, Lauri Haav, Pehmoaino, Pesso, Pom Poko, Ruissalo Amping ym.
16.06. - 18.06.2023 Liput: 100/125/145 (1/2/3pv)€ (lippu.fi)
Sonic Rites: Church of Misery (JPN), This Gift Is a Curse (SWE), Nadja (CAN), Darkher (GBR), Nero Di Marte (ITA), Demonic Death Judge, Qwälen, Kantamus, Babes in the Abyss, Dome Runner, Trypanon, Vvorse ym.
19.05. - 20.05.2023 Liput: 39/59 (1/2pv)€ (liveto.io)
Power Festival: Inna (ROM), Alexandra Stan (ROM), Erin, Irina, Kasmir, Mikael Gabriel, Olli Halonen, Isac Elliot, Mouhous, Portion Boys ym.
04.08. - 05.08.2023 Liput: 59,90/89,90 (1/2pv)€ (Tiketti.fi)
Saarihelvetti: Diablo Swing Orchestra (SWE), Harakiri for the Sky (AUT), Moonspell (PRT), Decapitated (POL), Rotting Christ (GRC), Fear of Domination, Murheenlaakso, One Morning, Left Suotana, Mustan Kuun Lapset, Cryptic Hatred, Rotten Sound ym.
04.08. - 05.08.2023 Liput: 99,50 (2pv)€ (lippu.fi)
Epäjohdonmukaiset Tanssiaiset: Bernard Butler (GBR), The Brian Jonestown Massacre (USA), Dungen (SWE), Ahmed Fakroun (LBY), Bas Jan (GBR), Daughters Of Reykjavik (ISL), Faust (DEU), Horseface (SWE), Klara Keller (SWE), Kuunatic (JPN) ym.
ke 02.08.2023
Liput: 160 (4pv)€
Voice Of Nouruz -hyväntekeväisyyskonsertti: Alizera Zare, Afsaneh Chatran, Ahoora Mahone, Pedram Aflatuni, Arash Rezaei, Nima Bahmani, Amir Ali Moradi, Laura Zaray Performance Group
la 18.03.2023 19:00 Artisti: Alizera Zare, Afsaneh Chatran, Ahoora Mahone, Pedram Aflatuni, Arash Rezaei, Nima Bahmani, Amir Ali Moradi, Laura Zaray Performance Group
Liput: 30/33 € (G Livelab)
Baltic Jazz: Professor Cunningham & His Old School (USA), Fredrik Lindborg Trio & String Quartet (SWE), Angelika Klas & Seppo Hovi Trio, Anna Inginmaa, Antti Sarpila, Antti Sarpila Swing Band, Archipelago Sea Jazz All Stars, Baltic Gospel Singers, Cream P
07.07. - 09.07.2023 Artistit: Useita artisteja. Katso erillinen ohjelma.
Liput: 170 € (tiketti.fi)
Ilosaarirock: Ava Max (USA), Carpenter Brut (FRA), Scandinavian Music Group, Vesala, Yona, Apulanta, Arppa, Costi, Kissa, Mouhous, Olavi Uusivirta, Ramses II, Ruusut, Aliisa Syrjä ym.
su 16.07.2023 Liput: 109/159/189 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Pyhä Aisti: Sexmane, Rosa Coste, Lauri Haav, Business City, Ne Galaktiset, Sakara, Petosen Panimo, Emkay, Yeboyah, Kristiina Männikkö, Jeku, Marju, Lil Tony, Antti Salonen, Irma & Helmz, Hitoshi & Justus
29.04. - 30.04.2023 Liput: 49 (2pv)€ (tiketti.fi)
Qstock: D-A-D (DNK), Dagny (NOR), Ellie Goulding (GBR), Epica (NLD), Paperi T, Popeda, Alma, Battle Beast, Erika Vikman, Costee, Ida Paul & Kalle Lindroth, Insomnium, Isac Elliot, JVG, Käärijä, Lauri Haav, Michael Monroe, Olavi Uusivirta, Ramses II ym.
la 29.07.2023 Liput: 94/139 (1/2pv)€ (ticketmaster.fi)
Naantali Sunfest: Juha Tapio, Samu Haber, Jarkko Ahola & Guardia Nueva, Suvi Teräsniska, Ressu Redford, Virve Rosti & Freeman & Menneisyyden Vangit, Olli Halonen, Jonne Aaron, Mikko Harju ym.
25.08. - 26.08.2023 Artistit: Useita artisteja. Katso erillinen ohjelma.
Liput: 73/103 (1/2pv)€ (ticketmaster.fi)
Mäntän Musiikkijuhlat: Jean-Efflam Bavouzet, Boris Giltburg, Jeneba Kanneh-Mason, Juhani Lagerspetz, Paul Lewis, Mikael Loponen, Gabriela Montero, Kaika Niskakangas, Eerik Ohtamaa, Arttu Ollikainen, Piotr Pawlak, Tiffany Poon, Vilina Rainisto ym.
01.08. - 05.08.2023 Liput: 28-58 € (serlachius.fi)
Helsinki Death Fest: Benediction (GBR), Cancer (GBR), Sepulchral Curse, Ashen Tomb, Rotten Sound, Devenial Verdict, Strychnos (DNK), Crypts of Despair (LTU), Black Wound (SWE), Unearthly Rites, Corpsessed, Mädätys ym.
18.08. - 19.08.2023 Liput: 52,50/92,50 (1/2pv)€ (Liveto.io)
Lemin Musiikkijuhlat: Beata Antikainen, Kevin Greenlaw, Jonna Imeläinen, Johanna Isokoski, Martta Jämsä, Tiina Karakorpi, Otto Kentala, Angelika Klas, Johan Krogius, Juho Lepistö, Jussi Littunen, Aurora Marthens, Jukka Nykänen, Niina Ranta, Stardust ym.
27.07. - 30.07.2023 Liput: 28/90 € (ticketmaster.fi)
Ruisrock: Skrillex (USA), Antti Tuisku, Pinkpantheress (GBR), Yung Lean (SWE), Gettomasa, Haloo Helsinki!, Alma, Anna Puu, Benjamin, Eevil Stöö & Stepa, Ege Zulu, Isaac Sene X Adi, Isac Elliot, Jami Faltin, Kissa, Kuumaa, Linda Fredriksson Juniper ym.
la 08.07.2023 Liput: 125/205/225 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Ruisrock: Lil Nas X (USA), Machine Gun Kelly (USA), Yeat (USA), Emotional Oranges (USA), Slowthai (GBR), Apulanta, Vesala, Abreu, Aliisa Syrjä, Behm, Bess, Costi, Elsi Sloan, Erika Vikman, Huora, Maustetytöt, Paperi T, Ruusut, Stoned Statues, Turisti ym.
su 09.07.2023 Liput: 125/205/225 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Blockfest: Playboi Carti (USA), Ice Spice (USA), Lil Tjay (USA), Destroy Lonely (USA), Ken Carson (USA), Mikael Gabriel, Lauri Haav, Pihlaja, Jambo, Melo, KPC Show, Bizi, Jami Faltin, Jore & Zpoppa
pe 18.08.2023 Liput: 99/179 (1/2pv) €
Helsinki Chamber Music Festival: Erzhan Kulibaev, Essi Höglund, Kreeta-Julia Heikkilä, Ulla Knuuttila, Jaani Helander, Bruno Lima, Paul Aksman, Laure Paris, Ignas Ma?vila, Fanny Söderström, Otto Kentala, Cellomania, Petteri Mäkiniemi, Tuomas Ahva
05.07. - 08.07.2023 Artisti: Useita artisteja. Katso erillinen ohjelma.
Weekend Festival: Alan Walker (NOR), Martin Garrix (NLD), Steve Aoki (USA), Hi-Lo (NLD), Bru-C (GBR), CKay (NER), D-Block & S-Te-Fan (NLD), Da Tweekaz (NOR), Ferreck Dawn (NLD), Hot Since 82 (GBR), Isac Elliot, Jengi, Kavinsky (FRA), Korolova (PRT) ym.
pe 04.08.2023 Liput: 109/169 (1/2pv) €
Provinssi: The Chemical Brothers (GBR), Gojira (FRA), Kaleo (ISL), Arch Enemy (SWE), Dance With The Dead (USA), Gettomasa, Haloo Helsinki!, Aliisa Syrjä, Arppa, Asa, Eevil Stöö & Stepa, Erika Vikman, Insomnium, Ismo Alanko, Kuumaa, Laura Moisio ym.
to 29.06.2023 Liput: 119/169/209 (1/2/3pv)€ (lippu.fi)
Sideways: Interpol (USA), BCUC (ZAF), Gaye Su Akyol (TUR), Irreversible Entanglements (USA), Kali Malone (USA), Kite (SWE), Sorry (GBR), Suzanne Ciani (USA), Huoratron, Samuli Putro, Sexmane, Aavikko, Dragsvik, Ege Zulu, Knife Girl ym.
pe 09.06.2023 Liput: 100/150/165 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Kesärauha: The Sounds (SWE), Maustetytöt, Paperi T, Sevdaliza (IRN), 22-pistepirkko, Anna Järvinen, Asa Bäänd II, Combos (NOR), Elias Gould, Draama-helmi, Girl Scout (SWE), Lähiöbotox, Muscular, Pehmoaino, Ruissalo Amping, Waterbaby (SWE) ym.
su 18.06.2023 Liput: 100/125/145 (1/2/3pv)€ (lippu.fi)
Kesärauha: Röyksopp (NOR), Arppa, Cledos, Ismo Alanko, Mykki Blanco (USA), Shame (GBR), Business City, Cleaning Women, Elsi Sloan, Isaac Sene, Jukka Nousiainen & Kumpp., Karri Koira, Moshimoshi, Safira, Samuli Putro, Suistamon Sähkö, Teksti-TV 666 ym.
pe 16.06.2023 Liput: 100/125/145 (1/2/3pv)€ (lippu.fi)
Provinssi: Antti Tuisku, Architects (GBR), Amorphis, Baby Queen (ZAF), Ic3peak (RUS), VV, Aaro 630, Alma, Anna Puu, Bess, Cledos, Lauri Haav, Liila Jokelin, Pyy, Swallow The Sun, Wöyh!, Yona
pe 30.06.2023 Liput: 119/169/209 (1/2/3pv)€ (lippu.fi)
Weekend Festival: David Guetta (FRA), Hardwell (NLD), Scooter (DEU), Tungevaag (NOR), Amber Broos (BEL), Claptone (DEU), Headhunterz (NLD), Matt Sassari (FRA), Metrik (GBR), Sub Focus (GBR), Uncle Waffles (ZAF), Anastasija, DJ Hapan Korppu, Galrav ym.
la 05.08.2023 Liput: 109/169 (1/2pv) €
Jytäkesä Go-Go: Lama, 22-Pistepirkko, Jukka Nousiainen & Kumpp., Melrose, The Barefoot Brothers, Joni Ekman Group, Mary Ann Hawkins, Puhelinseksi, Risto, Tryer, Wasted, Cobralife, Stinkbird, Rokets, Lala Salama
pe 28.07.2023 16:30 Liput: 58,50/68,50/101,50 (pe/la/2pv)€ (tiketti.fi)
Rockfest: Def Leppard (GBR), Mötley Crüe (USA), Testament (USA), Stratovarius, Stam1na, Escape the Fate (USA), Von Hertzen Brothers, The 69 Eyes, Cleopatrick (CAN), Nestor, Crashdïet (SWE)
pe 09.06.2023 Liput: 129/185/209 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Naantalin Musiikkijuhlat - Kadonnutta Valoa Etsimässä: Benoit de Barsony, Liza Ferschtman, Amalie Stalheim, Paavali Jumppanen, Helena Juntunen, Zuohan Sun, Elina Vähälä, Yuval Gotlibovich, Jan-Erik Gustafsson, Amalie Stalheim, Mikael Kemppainen, Ralf Goth
ti 13.06.2023 19:00 Liput: 49 € (lippu.fi)
Naantalin Musiikkijuhlat - Uutta, Vanhaa, Lainattua: Liza Ferschtman (NLD), Ralf Gothoni, Minna Pensola, Niamh McKenna, Takuya Takashima, Matthew Hunt, Jaakko Luoma, Benoit de Barsony, Lilja Haatainen, Mikael Kemppainen
su 11.06.2023 14:00 Liput: 38 € (lippu.fi)
Wäylä Live: Sonata Arctica, E-Type (SWE), Steve 'n' Seagulls, Electric Boys (SWE), Samuli Edelmann, Terveet Kädet, Jukka Poika, Mustasch (SWE), Eini, I Am Your God, Lambs, Katri Ylander, Rajahurrit, Freezer, Ville Liimatainen ja Ajomiehet
25.08. - 26.08.2023 Liput: 59,90/79,90 (1/2pv)€ (lippu.fi)
Meno Show: Kova Meno Kollektiivi, Avant Garden, Ennustaja-TV, Alan Happi, Marinoitu, Lacy Laplante, Dazzun Ca, Wastemberg Goes Olkihevonen Sideshow
la 12.08.2023 18:00 Artistit: Kova Meno Kollektiivi, Avant Garden, Ennustaja-tv, Alan Happi, Marinoitu, Lacy Laplante, Dazzun Ca, Sideshow: Wastemberg Goes Olkihevonen
Liput: 8-10 € (bandcamp.com)
Electronic Fields Festival: Winning Team, Samlight, Artheia, Devinity, Bobb, Jay Crystal, Vanhis, Jejo, J Fabric, Triple M, Robbe, Laiska Jaakko, Telm & Wilson, Ricky Gardner, Scoville Bros ym.
pe 27.10.2023 15:00 Artistit: Winning Team, Samlight, Artheia, Devinity, Bobb, Jay Crystal, Vanhis, Jejo, J Fabric, Triple M, Robbe, Laiska Jaakko, Telm & Wilson, Ricky Gardner, Scoville Bros, Sm!le, Taavits, Thomas Will, Walter Alan
Liput: 10 € (Kide.app)
Black Box Mikkeli: Bloodred Hourglass, Stam1na, Insomnium, Before the Dawn, Gaerea, Huora, Balance Breach, Luna Kills, I Am Your God, As I May ym.
27.10. - 28.10.2023 Liput: 44,90/82,90 (1/2pv)€ (lippu.fi)
The Beat Goes On - Back To The Sixties: Danny, Eero Raittinen, The First, Topmost, Jim & The Beatmakers, The Sounds, The Esquires, The Scaffolds, The Roosters, Express, The Strangers, Tinos, The Goldies, Sixties Jokers, The Sixties Blondies
la 28.10.2023 16:00 Liput: 53,60 € (lippu.fi)
Rites Of North - Hevimesta: Azaghal, Sacrilegious Impalement, Inferia, Festerday, Galvanizer, Dispyt, Cannibal Accident, Ondfødt, The Howl, Goatroach
pe 26.01.2024 18:00 Liput: 24,90 (2pv)€ (lippu.fi)
Dark River Festival: Exodus (USA), Mokoma, Carach Angren (NLD), Rytmihäiriö, Manitou, Havukruunu, Marianas Rest, Hanging Garden, Assemble The Chariots ym.
pe 09.08.2024 Liput: 59,9-68,90/90,90-95,90/105,9 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Utopia Festival: Brennan Heart (NLD), Angerfist (DEU), Keltek (NLD), Mish (NLD), Major Conspiracy (NLD), Rooler (ITA), Sound Rush (NLD), Vertile (NLD), Ncrypta (DEU), Zany (NLD), Terrorina, Lorenzo Raganzini (GBR), Agnia, Evarist, Galrav, No:Face ym.
02.02. - 04.02.2024 Liput: 65/105 (1/2pv)€ (lippu.fi)
Kesärauha: 070 Shake (USA), Slowdive (GBR), Alma, Arppa, Acid Arab (FRA), Antti Autio, Balming Tiger (KOR), Jesse Markin, Jjylli & Kuoppis ? Music Of Kingston Wall, Kuumaa, Ladyhawke (NZL), Lauri Haav, Libianca (CMR/USA), Pariisin Kevät, Ursus Factory ym.
07.06. - 09.06.2024 Liput: 99/129/169 (1/2/3pv)€ (lippu.fi)
Maaliskuun Musta Messu: Wolfheart, Where's My Bible, Warmoon Lord, Bob Malmström, The Gallows Dance, Torture Killer, Azaghal, Kallomäki, Dolly Poupee, Anna Ivana Julma
la 09.03.2024 18:00 Artistit: Wolfheart, Where's My Bible, Warmoon Lord, Bob Malmström, The Gallows Dance, Torture Killer, Azaghal, Kallomäki, Dolly Poupee, Anna Ivana Julma
Liput: 46 € (Lippu.fi)
Let's Change The Rules - Choirs For Ecocide Law: Grex Musicus, Musta Lammas, Higher Ground Voices, Vaskivuoren lukion kamarikuoro, Tampereen Ihankaikkinen Kuninkaallinen Tuomiokuoro, Philomela, Lauluyhtye FLOK, Kirsi Tunkkari, Ida Olsonen, Hanna-Maria Hel
la 27.04.2024 18:00 (ticketmaster.fi)
Pyhä Aisti: Karri Koira, Yeboyah, Melo, Grande Mahogany, New Ro, Lala Salama, Jori Hulkkonen & Jimi Tenor, Lil' Tony, Joni DJ, Mary Young, DJ hapan korppu, SomBadi, Toimi Tytti ym.
26.04. - 27.04.2024 Liput: 59 (2pv)€ (tiketti.fi)
Down By The Laituri - DBTL: Lauri Tähkä, JVG, Haloo Helsinki!, Dire Strats Legacy (GBR), Kaija Koo, Juha Tapio, Anna Puu, Kid Creole and the Coconuts (USA), Maija Vilkkumaa, Yö & JP Leppäluoto, Viivi, Isac Elliot, Abreu, Roope Salminen & Koirat ym.
25.07. - 27.07.2024 Liput: 93/124 (1/3pv)€ (ticketmaster.fi)
Solstice Festival: Amor Satyr, Ati, Aurora Halal, Bitter Babe, DJ Jvs, DJ Marcelle, DJ Smokey, Emma DJ & Toma Kami, Eris Drew, Essi Eirene, Evan Baggs, Exploited Body, Ferdelance, Glayden, James K, Jori Hulkkonen, Kaspiann, Kinzua, Krash Bandicute ym.
20.06. - 22.06.2024 Liput: 184,5 (3pv)€ (tiketti.fi)
Haapavesi Folk Music Festival: Natalie & Brittany Haas (USA), Joseph Decosimo (USA), Góbé (HUN), Pengetös Trio (HUN), Maija Kauhanen & Johannes Geworkian Hellman (SWE), Anna Murtola & Joonas Widenius, Juurakko, Frigg, Jaakko Laitinen & Lapin Lisä ym.
27.06. - 29.06.2024 Liput: 32,50/42,50/47,50/80,50 (to/pe/la/3pv)€ (tiketti.fi)
Helsinki City Festival: Deadmau5 (CAN), Nylon Beat, Robin Schulz (DEU), Haloo Helsinki!, Apulanta, Gettomasa, Example (GBR), Sash! (DEU), Mohombi (SWE), E-Rotic (DEU), Alexandra Stan (ROM), Akcent (ROM), Atomic Kitten (GBR), Basshunter (SWE) ym.
14.06. - 15.06.2024 Liput: 149 (2pv)€ (tiketti.fi)
KPC presents: Gettomasa, Shakkii, Are, Kriso, Rekami, Lyttä, Tohtori Getto, Axel Kala, Pyrythekid, Aaro630
la 26.11.2022 17:00 Liput: 29,9 € (tiketti.fi)
KPC presents: Gettomasa, Shakkii, Are, Kriso, Rekami, Lyttä, Tohtori Getto, Axel Kala, Pyrythekid, Aaro630
la 17.12.2022 17:00 Liput: 29,9 € (ticketmaster.fi)
We Jazz Festival: [Ahmed], Cortex, Hunter Diamond & Mike Reed, Jonah Parzen-Johnson & Berke Can Özcan, Uusi Aika, Will Guthrie, Joachim Florent, We Jazz DJ:t
pe 02.12.2022 19:00
Liput: 39 € (tiketti.fi)
KPC presents: Gettomasa, Shakkii, Are, Kriso, Rekami, Lyttä, Tohtori Getto, Axel Kala, Pyrythekid, Aaro630
la 10.12.2022 17:00 Liput: Loppuunmyyty! 29,90 € (tiketti.fi)
Itämeri Soi Ukrainalle: Amelia Anisovitsh (UKR), Kyösti Mäkimattila, Aarne Pelkonen, Pentti Hietanen, Jannike, Elena, Uku Suviste (EST), Riku Niemi Orchestra, Anatoli Karpenko ym.
la 19.11.2022 19:00 Liput: 50,90-65,90 € (lippu.fi)
Aurore - Gentleman Of The Chapel Royal - I Dodici: Linnéa Sundfær Casserly, Sirkku Rintamäki, David Hackston, Mats Lillhannus, Niilo Erkkilä, George Parris, Sampo Haapaniemi, Markku Luolajan-Mikkola, Maija Lampela, Kristiina Hirvonen, Heidi Peltoniemi, Jo
su 29.01.2023 18:00 Liput: 25/20 € (holvi.com)
The Road To Venetia Live: Idiksii & Zadu, Obex, Spld Cereal, Lukabo, Jacques, Wavydave, Glögmann, Fetti, Babyneo, Yacine, Pietro
pe 20.01.2023 20:00
Liput: 13,50 € (tiketti.fi)
Solstice Festival: Ajukaja & Ats, Aleksi Perälä, Angel D'lite, Angel Xenakis, Bambounou, Ceb, Cucina Povera, Daniel Kayrouz & Justus Valtanen, Denzel & Joni DJ, Elia Lombardini, Emkay, Gabrielle Kwarteng, Hanna Ojanen, Inner Totality, Irma & Helmz ym.
21.06. - 25.06.2023 Liput: 164,5 (3pv)€ (tiketti.fi)
RMJ: Gettomasa, A7S, Cledos, Karri Koira, Benjamin, Ege Zulu, Tinze, Jambo, M3no, Nghtime
la 24.06.2023
Liput: 89/125/145 (1/2/3pv)€
Himos Juhannus: JVG, Gettomasa, Bess, Mikael Gabriel, Erika Vikman, Roope Salminen & Koirat, Elastinen, Benjamin, Ramses II, DJ Oku Luukkainen
pe 23.06.2023
Liput: 89/135/165 (1/2/3pv)€
Jysäri: Cascada (DEU), ItaloBrothers (DEU), Basshunter (SWE), Blümchen (DEU), Basic Element (SWE), E-Type (SWE), Alice Deejay (NLD), E-Rotic (DEU), Günther (SWE), Look Twice (SWE), Solid Base (SWE), La Bouche (DEU), 2 Brothers on the 4th Floor (NLD) ym.
06.07. - 08.07.2023 Liput: 89/129/155 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Naantalin Musiikkijuhlat: Elina Vähälä, Helena Juntunen, Tuuli Lindeberg, Liza Ferschtman, Jan Söderblom, Anna-Liisa Bezrodny, Yuval Gotlibovich, Jan-Erik Gustafsson, Amalie Stalheim, Niek de Groot, Benoît de Barsony, Matthew Hunt, Barry Douglas ym.
06.06. - 17.06.2023 Liput: 38 € (lippu.fi)
Kaustinen Folk Music Festival: Tionól (IRL) & Tallari, Scandinavian Music Group, Aili Järvelä, Breabach (GBR), Elephant Sessions (GBR), Gangar (NOR), Group of Seven / Pender Young Violins (CAN), Bill Hota, Hyperborea, Häävi, Köyhäjoen pelimannit ym.
10.07. - 16.07.2023 Liput: 35-188 € (lippu.fi)
Sastamala Gregoriana: Ensemble Parlamento (CHE), Héloïse Bernard (FRA) & Linarol Consort (GBR), Jussi Lehtipuu & Petra Somlai (HUN), Haydn Barytontrio Budapest (HUN), Trio Origo, Cantus Alaudae, Roberto Balconi, Michael Fields, Timo Peedu, Pyry-Herkko Sad
13.07. - 16.07.2023 Liput: 39,50-48,50 € (lippu.fi)
LPRHC Fest: No Fun At All (SWE), Ursus Factory, Jukka Nousiainen & Kumpp., Kaucas, Kivesveto Go Go, Flippipuisto, Joni Ekman Group, Mara Balls, Negatiiviset Nuoret, One Hidden Frame, Rosita Luu, moshimoshi, Likaiset Pikkarit, Vapaa Maa
la 17.06.2023 Liput: 55/60/98 (pe/la/2pv)€ (tiketti.fi)
Pyhä Unplugged: Jenni Mustajärvi Duo, Aki & Nanna Louhela, Lyyti, Antti Autio & Jouset, Mato Valtonen & Jore Marjaranta Band, Esa Pulliainen & Mr Breathless, Samuli Putro, Lenni-Kalle Taipale & SVY, Osmo Ikonen, Sami Pitkämö, Marzi Nyman, Laura Voutilaine
pe 04.08.2023 14:00 Liput: 40-45 € (liveto.io)
Hässäkkä-Päivät: Aspect Noir, Bonehunter, Ignorance, Ohjus, Saa Kiljua, Stinkbird, Suite green, Suntrace, Unearthly Rites, Viisikko, Vulgar Mass
pe 07.07.2023 Liput: 27,50/32,50/42,50 (pe/la/2pv)€ (tiketti.fi)
Hässäkkä-Päivät: Blood Sport, Farce, G.A.Z.E, Grins, Hondjävul (SWE), Huomio, Letterbombs, Misantropic (SWE), Radiopuhelimet, Sonic Poison, Steriili Tila, Sukupuolet, True Brain (SWE), Virhe
la 08.07.2023 Liput: 27,50/32,50/42,50 (pe/la/2pv)€ (tiketti.fi)
Sideways: Phoenix (FRA), Fever Ray (SWE), Paperi T, Algiers (USA), Death Grips (USA), Eee gee (DNK), Emma Ruth Rundle (USA), Hania Rani (POL), Malla, Antti Autio + Jouset, Bad Sauna, Mahti, Good Boys, Hassan Maikal, Isaac Sene, Moshimoshi, Nelma U ym.
to 08.06.2023 Liput: 100/150/165 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Kesärauha: Aurora (NOR), Anna Puu, Dreamworld, Ruusut, Yona, Antti Autio, Dina Ögon (SWE), Ege Zulu & Swengarit, Glass Beams (AUS), Grande Mahogany, Hidria pacefolk, Huoratron, Jambo, Käärijä, Lauri Haav, Louie Blue, Malla, Matriarkaatti, Pesso ym.
la 17.06.2023 Liput: 100/125/145 (1/2/3pv)€ (lippu.fi)
Odysseus: Ahmed Ag Kaedy & Will Guthrie (MLI/AUS), Bereen Ondo, EldhRok (SWE/FIN), Frise Lumière (FRA), Herrala/Lötjönen, Horseface (SWE), Jeremiah Chiu & Marta Sofia Honer (USA), Lampen, Marthe Lea Band (NOR), Mary Lattimore (USA), Phardah - The Music of
la 22.07.2023 Liput: 49-69/89-99/129 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Mitä Välii Nimestä -fest: Mortuous (USA), Faceless Burial (AUS), Slugphlegm, Human Target, Diskelmä, Abnormi, Aivolävistys, Devil's Vomit, Kohu-63, C.f.g., Major Mistake, Bashed, Bloated, Civicide, .338, Glass Wipe, Vähäkyrö Drive-By
pe 02.06.2023 15:30 Liput: 30/50 (1/2pv)€ (facebook.com)
Aava-festivaali - Avajaiskonsertti: Kalle Hakosalo, Mika Persdotter, Jussi Littunen, Julia Rima, Mari Tirkkonen, Mathieu Garguillo, Joanna Hanhikoski, Arttu Nummela
pe 30.06.2023 19:00
Liput: 31,50 € (lippu.fi)
Aava-festivaali - Pääkonsertti: Julia Rima, Joanna Hanhikoski, Lina Leikola, Arttu Nummela, Mathieu Garguillo, Mari Tirkkonen, Katerina Repponen, Pasi Nousiainen, Lempi Elo
la 01.07.2023 18:00
Liput: 37,50 € (lippu.fi)
Aava-festivaali - Iltapäiväkonsertti: Lina Leikola, Jussi Littunen, Mari Tirkkonen, Kalle Hakosalo, Mika Persdotter, Arttu Nummela, Julia Rima, Mathieu Garguillo
su 02.07.2023 13:00
Liput: 27,50 € (lippu.fi)
Aava-festivaali - Iltapäiväkonsertti: Lina Leikola, Jussi Littunen, Mari Tirkkonen, Kalle Hakosalo, Mika Persdotter, Arttu Nummela, Julia Rima, Mathieu Garguillo
su 02.07.2023 13:00
Liput: 27,50 € (lippu.fi)
Retriitti V: Jane Fitz, Carlina Carpelan, DJ JVS, Stella, Buttechno, YSI, Gem-K, Viktor Kalima, Cucina Povera, Fulcrum Dust ym.
la 02.09.2023 15:00
Liput: 42,50 € (tiketti.fi)
Iltarusko - Topi Sorsakosken juhlakonsertti: Charlotta Saari, Pirita Niemenmaa, Kari Hirvonen, Jaska Mäkynen, Petri Ritari, Tiina Pitkänen, Virpi Piippo, Jari Roth, Veeti Parvi, Timo Saarimäen orkesteri
su 22.10.2023 14:00 Liput: 32 € (tiketti.fi)
Neonya!! Party - Hard Sound Halloween 3: DJ Myosuke (JPN), Helblinde (SWE), LaXal (ESP), Waily, Neodash Zerox (NLD), Hexexen, Saria (GBR), ImDaBanana (NLD) ym.
pe 10.11.2023 21:00
Liput: 27-45 € (tiketti.fi)
Apollo Artistit: Maja Mannila Trio, Minna-leena Lahti, Ossi Tanner, Peela, Tami Pohjola, Ida Elina, Luke Terence Scott, Mikael Loponen
to 22.02.2024 18:00 Artistit: Maja Mannila Trio, Minna-leena Lahti, Ossi Tanner, Peela, Tami Pohjola, Luke Terence Scott, Mikael Loponen, Ida Elina
Liput: 28/30,50 € (tiketti.fi)
Weekend Festival: Boris Brejcha (DEU), Timmy Trumpet (AUS), Showtek (NLD), Will Sparks (SWE), Sub Zero Project (NLD), Ann Clue (DEU), Darude, Deniz Bul (DEU), Klangkunst (DEU), Morits Hofbauer (DEU), Brennan Heart (NLD), Da Tweekaz (NOR), Kanine (GBR) ym.
02.08. - 03.08.2024 (ticketmaster.fi)
Yhteinen ilta Pekan kanssa: DJ Pexi, The Shubie Brothers, Olavi Uusivirta, Mari Perankoski, Jouni Hynynen, Jarkko Martikainen, Piritta Lumous, Heikki Salo, Loiriplukari, Antti Reini, Antinranta, Sam Huber & Elliot's Crazy Compass
ke 10.01.2024 18:00 Liput: 14,50 € (tiketti.fi)
Kuopio Wine Festival: Teflon Brothers, Haloo Helsinki!, Elastinen, Vesterinen yhtyeineen, Egotrippi, Jenni Vartiainen, Erika Vikman, Kaija Koo, Irina, Pete Parkkonen, Kuumaa, Olli Halonen, Arttu Wiskari, Portion Boys, Tuure Kilpeläinen ym.
28.06. - 06.07.2024 Liput: 46,50 (1pv)€ (ticketmaster.fi)
Jysäri: Vengaboys (NLD), E-Type (SWE), Masterboy (DEU) & Beatrix Delgado (CHE), Cascada (DEU), Ice MC, ItaloBrothers (DEU), DJ Oku Luukkainen, Pasi ja Anssi, Annika Eklund ja Hesaäijä, E-Rotic (DEU), Günther (SWE), Basic Element (SWE), Cappella (ITA) ym.
04.07. - 06.07.2024 Liput: 94/139/165 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)