Kainuun Musiikkijuhlat: Apulanta, Arttu Wiskari, Sanni, Sonata Arctica, Ressu Redford, J. Karjalainen, Anna Abreu, Bess, Jannika B, Haloo Helsinki, JVG, Vesala, Behm, Erin, Viivi, Olli Halonen ym.
26.08. - 27.08.2022 Liput: 69,9/99,9 (1/2pv)€ (lippu.fi)
Solstice Festival: Ajukaja & Ats, Aleksi Perälä, Angel D'lite, Angel Xenakis, Bambounou, Ceb, Cucina Povera, Daniel Kayrouz & Justus Valtanen, Denzel & Joni DJ, Elia Lombardini, Emkay, Gabrielle Kwarteng, Hanna Ojanen, Inner Totality, Irma & Helmz ym.
21.06. - 25.06.2023 Liput: 164,5 (3pv)€ (tiketti.fi)
Vaasa Festival: Samu Haber, Popeda, Anna Puu, Eva Dahlgren (SWE), Happoradio, Elonkerjuu, Erika Vikman, Ramses II, Susanna Erkinheimo, Ilta ym.
pe 04.08.2023 Liput: 79,90/129,90/179,90 (1/2/3pv)€ (lippu.fi)
Vaasa Festival: Juha Tapio, Cornelia Jakobs (SWE), Anna Puu, Elonkerjuu, Popeda, Behm, Viivi, Erika Vikman, Olavi Uusivirta, Susanne Erkinheimo, Arppa, Ramses II ym.
03.08. - 05.08.2023 Liput: 179,90 (3pv)€ (lippu.fi)
Triple Trash Party - Öljymäki A-Go-Go, Shadow World Club, Trashdisco: Hybrid Children, Ratface, Crasline One, T. Jarva & The Dark Places, DJ:t Late 666, Saku, Maestro, Von Rottenn, Von Oba, Von Tonto Terror
to 06.04.2023 18:30 Liput: 10 € (tiketti.fi)
John Smith Rock Frozen: Apocalyptica, Insomnium, Mokoma, Korpiklaani, Dynazty (SWE), Swallow The Sun, Viikate, Bloodred Hourglass, Nanowar of Steel, Arion, Peer Günt, One Morning Left
02.12. - 03.12.2022 Liput: 64/104 (1/2pv)€ (lippu.fi)
Dark River Festival: Stam1na, Turmion Kätilöt, Omnium Gatherum, I Am The Night, Fear Of Domination, Vorna, Battlelore ym.
pe 11.08.2023 Liput: 46,4-66,60/89,90-93,30/102,9 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Varjo-festivaali: Scandinavian Music Group, Yona, Ursus Factory, Antti Autio, Wöyh!, Eevil Stöö & Stepa, Dumari & Spuget Ja Blosarit, Lauri Haav, Malla, Lyyti, Serot, Elektorni DJ:t, Carlina Carpelan, Indigo, Tip Top Walkers ym.
pe 16.06.2023 Liput: 55/95 (1/2pv)€ (tiketti.fi)
Varjo-festivaali: Gasellit, Karri Koira, Samuli Putro, Kissa, Plutonium 74, Saimaa, Mistä Nää Tuut?, Mono Junk, Teksti-tv 666, Business City, Tuomas Henrikin Jeesuksen Kristuksen Bändi, Miha, Somepoe, Tseim, Indigo, Tip Top Walkers ym.
la 17.06.2023 Liput: 55/95 (1/2pv)€ (tiketti.fi)
Kiuruveden Iskelmäviikko: Eini, Erika Vikman, Kyösti Mäkimattila & Varjokuva, Katri Helena, Leif Lindeman, Matti ja Teppo, Meiju Suvas, Reino Nordin, Ressu Redford, Saija Tuupanen, Suvi Teräsniska, Teemu Roivainen, Kati & Kuiskaus, Keijo Hietikko ym.
12.07. - 16.07.2023 Liput: 20-45/139 (1/5pv)€ (lippu.fi)
Down By The Laituri - DBTL: Lauri Tähkä, JVG, Haloo Helsinki!, Dire Strats Legacy (GBR), Kaija Koo, Juha Tapio, Anna Puu, Kid Creole and the Coconuts (USA), Maija Vilkkumaa, Yö & JP Leppäluoto, Viivi, Isac Elliot, Abreu, Roope Salminen & Koirat ym.
25.07. - 27.07.2024 Liput: 93/124 (1/3pv)€ (ticketmaster.fi)
Himos Juhannus: JVG, Kuumaa, Käärijä, Portion Boys, Karri Koira, Cledos, Mouhous, Costi, Gasellit, Sexmane, Bess, Lauri Haav, Viivi, Costee, Jami Faltin, Korelon, Turisti, Haloo Helsinki!, Gettomasa, Sanni, Ibe, Isac Elliot, Bee, Etta, Ahti, Jore & Zpoppa
20.06. - 22.06.2024 Liput: 99/137/175 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Tahko Juhannus: Gasellit, Bess, Isac Elliot, Viivi, Ahti, Gettomasa, Ibe, Sanni, Portion Boys, Cledos, Mouhous, Sexmane, Kuumaa, Käärijä, Arttu Wiskari, Lauri Haav, Karri Koira, Mirella ym.
20.06. - 22.06.2024 Liput: 84/120/145 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Jysäri: Vengaboys (NLD), E-Type (SWE), Masterboy (DEU) & Beatrix Delgado (CHE), Cascada (DEU), Ice MC, ItaloBrothers (DEU), DJ Oku Luukkainen, Pasi ja Anssi, Annika Eklund ja Hesaäijä, E-Rotic (DEU), Günther (SWE), Basic Element (SWE), Cappella (ITA) ym.
04.07. - 06.07.2024 Liput: 94/139/165 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Kreivitär Mariza -operetti: Anu Hälvä, Hannakaisa Nyrönen, Jyrki Anttila, Hannu Jurmu, Tiina Vahevaara, Leena Reinman, Jouni Kokora, Jukka Romu, Vikke Häkkinen, Aki Alamikkotervo, Emilia Vesalainen-Pellas, Lohjan Operettikuoro, Salonkiorkesteri Operetta
to 20.04.2023 18:00 Liput: 48,50 € (lippu.fi)
RMJ: Masked Wolf (AUS), Gettomasa, Gasellit, Jubël (SWE), Mouhous, Cledos, Erika Vikman, BESS, Ramses II, Costee, Etta, Sexmane, Benjamin, Nelli Matula, Lyömättömät
22.06. - 24.06.2023 Liput: 135 (3pv)€ (tiketti.fi)
Downtown Calling: Maustetytöt, Pietarin Spektaakkeli, Malla, Suistamon Sähkö, Joensuu 1685, Yeboyah, Laineen Kasperi & liian iso trio, New Ro, Maa Ilmasta, Litku Klemetti, Asa, Ismo Alanko, Emilia Sisco, Babel, The Moontwins, Windows95man, Gasellit ym.
14.07. - 15.07.2023 Liput: 99 (2pv) €
Kreivitär Mariza -operetti: Anu Hälvä, Hannakaisa Nyrönen, Jyrki Anttila, Hannu Jurmu, Tiina Vahevaara, Leena Reinman, Jouni Kokora, Jukka Romu, Vikke Häkkinen, Aki Alamikkotervo, Emilia Vesalainen-Pellas, Lohjan Operettikuoro, Salonkiorkesteri Operetta
la 30.09.2023 19:00 Liput: 48,50 € (Lippu.fi)
Kreivitär Mariza -operetti: Anu Hälvä, Hannakaisa Nyrönen, Jyrki Anttila, Hannu Jurmu, Tiina Vahevaara, Leena Reinman, Jouni Kokora, Jukka Romu, Vikke Häkkinen, Aki Alamikkotervo, Emilia Vesalainen-Pellas, Lohjan Operettikuoro, Salonkiorkesteri Operetta
pe 29.09.2023 19:00 Liput: 48,50 € (Lippu.fi)
Kreivitär Mariza -operetti: Anu Hälvä, Hannakaisa Nyrönen, Jyrki Anttila, Hannu Jurmu, Tiina Vahevaara, Leena Reinman, Jouni Kokora, Jukka Romu, Vikke Häkkinen, Aki Alamikkotervo, Emilia Vesalainen-Pellas, Lohjan Operettikuoro, Salonkiorkesteri Operetta
su 01.10.2023 14:00 Liput: 48,50 € (Lippu.fi)
Harmaa Rinne: Mikael Gabriel, Stig, Malla, F, Käärijä, Ex Tuuttiz, Business City, Erika Vikman, Kuumaa, Jukka Poika, Kasmir, Etta, Roxette Ultimate Tribute, DJ:t Rony Rex, Windows95man ym.
pe 24.03.2023 14:00 Liput: 35 € (lippu.fi)
Kreivitär Mariza -operetti: Anu Hälvä, Hannakaisa Nyrönen, Jyrki Anttila, Hannu Jurmu, Tiina Vahevaara, Leena Reinman, Jouni Kokora, Jukka Romu, Vikke Häkkinen, Aki Alamikkotervo, Emilia Vesalainen-Pellas, Lohjan Operettikuoro, Salonkiorkesteri Operetta
la 22.04.2023 14:00 Liput: 40 € (lippu.fi)
Kuopio Wine Festival: JVG, Samuli Edelmann, Popeda, Suvi Teräsniska, Olavi Uusivirta, Portion Boys, Bess, Juha Tapio, Behm, Ressu Redford, Teflon Brothers, Erika Vikman, Arttu Wiskari, Maija Vilkkumaa, Maustetytöt, Neljä Ruusua, Tommi Läntinen ym.
30.06. - 08.07.2023 Liput: 36 (1pv)€ (ticketmaster.fi)
Mustakari Memories: Popeda, Olli Halonen, Behm, Sir Elwoodin hiljaiset värit, Erika Vikman, Ressu Redford, Neljä Ruusua, Vesterinen yhtyeineen, Pete Parkkonen, Saskatone
30.06. - 01.07.2023 Liput: 63,5/104,5 (1/2pv)€ (lippu.fi)
Rantajamit: Olavi Uusivirta, Olli Halonen, Tommi Läntinen, Suvi Teräsniska, Vesterinen yhtyeineen, Bess, Arttu Wiskari, Portion Boys, Poets of the Fall, Klamydia, Ressu Redford, Pete Parkkonen, Behm, Ramses II, The 69 Eyes ym.
06.07. - 08.07.2023 Liput: 57/135 (1/3pv)€ (tiketti.fi)
Tikkurila Festivaali: Haloo Helsinki!, Apulanta, Samu Haber, Popeda, The Rasmus, Behm, J. Karjalainen, Anna Puu, Gasellit, Elastinen, Portion Boys, Bess, Erin, Michael Monroe, Mikael Gabriel, Vesterinen Yhtyeineen, Abreu, The 69 Eyes, Stig, Viivi ym.
20.07. - 22.07.2023 Liput: 99/139/155 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Kotkan Meripäivät: Arppa, Yeboyah, Olavi Uusivirta, Saimaa, Maustetytöt, Scandinavian Music Group, Mariska, Von Hertzen Brothers, Antti Ketonen, Jonna Tervomaan, Yona, Roope Salminen & Koirat, Elastinen ym.
26.07. - 29.07.2023 Liput: 35-45/99,9 (1/3pv)€ (lippu.fi)
Työväen Musiikkitapahtuma: Erja Lyytinen, J. Karjalainen, The Troubled Three (SWE), Pete Parkkonen, Steve 'n' Seagulls, Vesterinen Yhtyeineen, Kimmo Pohjonen, Paleface, Anna Eriksson, Ismo Alanko, Nyrkkitappelu, Bess, Roamin' Street Band ym.
26.07. - 30.07.2023 Liput: 55/99,50 (1/4pv)€ (tiketti.fi)
Pyhä Unplugged: Jenni Mustajärvi Duo, Aki & Nanna Louhela, Lyyti, Antti Autio & Jouset, Mato Valtonen & Jore Marjaranta Band, Esa Pulliainen & Mr Breathless, Samuli Putro, Lenni-Kalle Taipale & SVY, Osmo Ikonen, Sami Pitkämö, Marzi Nyman, Laura Voutilaine
pe 04.08.2023 14:00 Liput: 40-45 € (liveto.io)
Wibes Festival: Ilkka Arola Sound Tagine, Laineen Kasperi, Maan Tomu, Resound, Salamari Sound System, Howska, Dub Vallila, Joonas Hauveli, Jesper Aisti, Kuja Orchestra, Mikko Heikinpoika, Karoliina Pärnänen, Mary Ann Hawkins, Uusi Tapuli, The Blassics ym.
11.08. - 13.08.2023 Artistit: Ilkka Arola Sound Tagine, Laineen Kasperi, Maan Tomu, Resound, Salamari Sound System, Howska, Dub Vallila, Joonas Hauveli, Jesper Aisti, Kuja Orchestra, Mikko Heikinpoika, Karoliina Pärnänen, Uusi Tapuli, The Blassics, The Shameless Shongololo Band, Emjoy Reggae Band, Mary Ann Hawkins
Liput: 80 (3pv)€ (biletti.fi)
Tapiola Festivaali: Apulanta, Juha Tapio, Gettomasa, Käärijä, Erika Vikman, Maija Vilkkumaa, Michael Monroe, Vesterinen Yhtyeineen, Sexmane, Isac Elliot, Viivi, Teflon Brothers, Ruusut, Bess, Nelli Matula, Basic Element (SWE), Mr President (DEU) ym.
pe 18.08.2023 Liput: 79/150 (1/2pv) €
Höyhtyän Ostarifestari IV: Don Johnson Big Band, Martti Servo & Napander, Litku Klemetti, Helsinki-cotonou Ensemble, Pietarin Spektaakkeli, Nelli Milan, Punomo, Mactopias & Supermäck, Keidas, Saa Kiljua, Huutokatrilli Feat. Nope, DJ Rui Veiga
25.08. - 26.08.2023 Liput: 26,50/32,50/59,50 (pe/la/2pv)€ (tiketti.fi)
Ruisrock: Lil Nas X (USA), Machine Gun Kelly (USA), Yeat (USA), Emotional Oranges (USA), Slowthai (GBR), Apulanta, Vesala, Abreu, Aliisa Syrjä, Behm, Bess, Costi, Elsi Sloan, Erika Vikman, Huora, Maustetytöt, Paperi T, Ruusut, Stoned Statues, Turisti ym.
su 09.07.2023 Liput: 125/205/225 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Tapsan Tahdit - Tahtiteltta: Arttu Wiskari, Virve Rosti & Freeman & Menneisyyden Vangit, Aimo Pamaus & Luodinkestävät Liivit, Jussi & The Boys, Katri Hannele, Nota Bene Nokia, Nokian työväen mieskuoro, Nokian mieskuoro, Saku Räyhänen, Lastenmusiikkiorkest
la 05.08.2023 10:00 Liput: 0-39,50 € (Lippu.fi)
Provinssi: The Chemical Brothers (GBR), Gojira (FRA), Kaleo (ISL), Arch Enemy (SWE), Dance With The Dead (USA), Gettomasa, Haloo Helsinki!, Aliisa Syrjä, Arppa, Asa, Eevil Stöö & Stepa, Erika Vikman, Insomnium, Ismo Alanko, Kuumaa, Laura Moisio ym.
to 29.06.2023 Liput: 119/169/209 (1/2/3pv)€ (lippu.fi)
Kreivitär Mariza -operetti: Anu Hälvä, Hannakaisa Nyrönen, Jyrki Anttila, Hannu Jurmu, Tiina Vahevaara, Leena Reinman, Jouni Kokora, Jukka Romu, Vikke Häkkinen, Aki Alamikkotervo, Emilia Vesalainen-Pellas, Lohjan Operettikuoro, Salonkiorkesteri Operetta
la 18.11.2023 14:00 Liput: 48,50 € (Lippu.fi)
Helsinki Beatles Weekend: Jiri Nikkinen The Beatles Tribute Band, Nick Bold, Beapple, Lauri Schreck, The Seatbelts, Ville's Angels, Milla Mäkinen, Jay Goeppner, The Beat Brothers, The Urban Crow
pe 12.05.2023 18:00 Liput: 42-73/119 (1/2pv)€ (Lippu.fi)
Kreivitär Mariza -operetti: Anu Hälvä, Hannakaisa Nyrönen, Jyrki Anttila, Hannu Jurmu, Tiina Vahevaara, Leena Reinman, Jouni Kokora, Jukka Romu, Vikke Häkkinen, Aki Alamikkotervo, Emilia Vesalainen-Pellas, Lohjan Operettikuoro, Salonkiorkesteri Operetta
su 26.11.2023 14:00 Liput: 48,50 € (Lippu.fi)
From The Very Depths Of Torvi X: Bonehunter, Chevalier, Malicious, Vitriolic, Cardinals Folly, Emissary, Jumalation, Jävelin
pe 16.06.2023 20:00 Artistit: Bonehunter, Chevalier, Malicious, Vitriolic, Cardinals Folly, Emissary, Jumalation, Jävelin, Jumalation
Liput: 12/20 (1/2pv)€ (facebook.com)
Kalottjazz & Blues: Yona, Bo Sundström & Norrbotten Big Band (SWE), Ida Elina, Timo Brass Band, Among Lynx (SWE), Pentti Punkin syntymäpäivät, Honey B. & T-Bones, Teemu Viinikainen, The Dimitri Keiski Band (SWE), Beyond Quartet ym.
29.06. - 01.07.2023 Liput: 30/70 (1/2pv)€ (ticketmaster.fi)
Keurusselkä Beach Party: Vesterinen Yhtyeineen, Kyllästämö, Kake Randelin, Martti Servo & Napander, Riskiryhmä, Teflon Brothers, Oliver, Ottopojat
27.07. - 29.07.2023 Liput: 42,50/79,50/103,50 (1/2/3pv)€ (lippu.fi)
Vauhti Kiihtyy Tampere: Uniklubi, Kotiteollisuus, Korpiklaani, Teflon Brothers, 69 Eyes, Petri Nygård, Portion Boys, Neon 2, Matti Ja Teppo, Klamydia, Jonne Aaron, Dingo, Antti Ketonen, Bat Ja Ryyd, Hovimuusikko Ilkka, Oku Luukkainen
25.08. - 26.08.2023 Liput: 39,90/49,90 (1/2pv)€ (lippu.fi)
Noche De Techno - Halloween: Concha, Heavyweight, Akitek, Artheia, Deloop, Emmak, Jayten, J-95, Master Out, Terial, VLT
la 28.10.2023 22:00 Artistit: Concha, Heavyweight, Akitek, Artheia, Deloop, Emmak, Jayten, J-95, Master Out, Terial, Vlt
Liput: 16-30 € (Biletti.fi)
Qstock: Zara Larsson (SWE), Haloo Helsinki!, Jenni Vartiainen, Amaranthe (SWE), Kuumaa, Lauri Tähkä, Gettomasa, Alessandra (NOR), Blind Channel, Sanni, Ibe, Sexmane, Don Huonot, Cledos, Abreu, Mokoma, Vesterinen Yhtyeineen, Jami Faltin, Arppa, Lyyti ym.
26.07. - 27.07.2024 Liput: 139 (2pv)€ (ticketmaster.fi)
Saaristo festivaali: Kolmas Nainen, Ibe, Abreu, Indica, Käärijä, Ellinoora, Portion Boys, Maija Vilkkumaa, Arttu Wiskari, Teflon Brothers, Ressu Redford, Pete Parkkonen, Ida Paul & Kalle Lindroth, Reino Nordin ym.
07.06. - 08.06.2024 Liput: 89 (2pv)€ (tiketti.fi)
Pakkasukko Blues & Jazz Festival: Kyla Brox (GBR), Geraint Watkins & The Mosquitoes (GBR), Kokomo Kings (SWE), Marjo Leinonen, Teemu Viinikainen, Screamin Jay & the Bones, Siiri Nordin, South of Savoy ym.
01.02. - 04.02.2024 Liput: 41,50/75 (1/2pv)€ (tiketti.fi)
Kuopio Wine Festival: Teflon Brothers, Haloo Helsinki!, Elastinen, Vesterinen yhtyeineen, Egotrippi, Jenni Vartiainen, Erika Vikman, Kaija Koo, Irina, Pete Parkkonen, Kuumaa, Olli Halonen, Arttu Wiskari, Portion Boys, Tuure Kilpeläinen ym.
28.06. - 06.07.2024 Liput: 46,50 (1pv)€ (ticketmaster.fi)
Suuri Kasarifestivaali - The Great 80's Festival: Bruce Kulick (USA), Dingo, Frederik, Michael Monroe, Timo Kotipelto & Netta Skog, Dark Side Cowboys (SWE), Bat & Ryyd, Tero Vaara plays Mamba, Two Witches ym.
pe 31.05.2024 16:00 Liput: 37,50/59,50 (1/2pv)€ (tiketti.fi)
Holjat: Anssi Kela, Vesterinen Yhtyeineen, Gasellit, Kuumaa, Abreu, Viivi, Yö & JP Leppäluoto, Ressu Redford, Roope Salminen & Koirat, Pasi & Anssi, DJ Amanda Harkimo ym.
09.08. - 10.08.2024 Liput: 73/123 (1/2pv)€ (ticketmaster.fi)
Iskelmä Festivaali Himos: Vesterinen Yhtyeineen, JVG, Kaija Koo, Elastinen, Behm, Juha Tapio, Jenni Vartiainen, Bess, Arttu Wiskari, Anssi Kela, Anna Puu, Portion Boys, Yö & JP Leppäluoto, Kuumaa, Jannika B, Ellinoora, Stig, Viivi, Eppu Normaali ym.
27.06. - 29.06.2024 Liput: 104/145/169 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Rantajamit: Erika Vikman, Haloo Helsinki!, Vesterinen Yhtyeineen, Ellinoora, Kuumaa, Teflon Brothers, Maija Vilkkumaa, Klamydia, Stig, Yö & JP Leppäluoto, Olli Halonen, Pasi ja Anssi, Dog Hustlers, Bee, Frans Harju
04.07. - 06.07.2024 Liput: 59/150 (1/3pv)€ (tiketti.fi)
Nummela Art Night: Vesta, Pehmoaino, Melo, Antti Autio, View, Malla, Koisjärven Disko, DJ:t X-Mies, Huge Hefner, Mizfire, Antti Kneckt
la 08.10.2022 12:00 Liput: 20 € (tiketti.fi)
Rap SM Freestyle Battle: Lyömättömät, Konala Cartelli, Mc Kajo, Rivo, Pure, Jokrates Vs. Keijo Usum, Solonen, Jokrates, Mängi, DJ:t Taste, Mel-3
la 05.11.2022 18:30 Liput: 23 € (tiketti.fi)
Waltikan Venetsialaiset: Kaija Koo, Uniklubi, The Baseballs (DEU), Luukas Oja, Vesala, Martti Servo & Napander, Stig, Sara Siipola, Jonne Aaron
pe 26.08.2022 17:00 Liput: 29,9-59,9/99,9 (1/2pv)€ (lippu.fi)
Waltikan Venetsialaiset: Vesterinen Yhtyeineen, Joel Herttua, Bonnie Tyler (GBR), Mikko Harju, Mikael Gabriel, JP Leppäluoto, Ellinoora, Neljä Ruusua, Suvi Teräsniska, Jenni Ja Juho
la 27.08.2022 15:00 Liput: 29,9-59,9/99,9 (1/2pv)€ (lippu.fi)
Vantaa Rap: Toinen Kadunpoika, Hurtta, Davo & Didier, Kallio UG, Bulle, OG Ikonen, Laiska Leppone & Kari Tiilikaine, Dr. Sykerö & Level, Soppa, A. Luoti, Jami Fataali, Sabel, DJ Ampullianssi
la 25.02.2023 13:30 Liput: 27-32 € (ticketmaster.fi)
Iloinen Leski -operetti: Jyrki Anttila, Hanna-Kaisa Nyrönen, Laura Pyrrö, Jouni Kokora, Vikke Häkkinen, Marika Hölttä, Tuomas Miettola, Operettikuoro, Salonkiorkesteri Operetta
su 02.04.2023 14:00 Liput: 48,50 € (lippu.fi)
Porispere: Airbourne (AUS), Gettomasa, The Rasmus, Anna Puu, J. Karjalainen, Gasellit, Stratovarius, Viikate, Ursus Factory, Diablo, Business City, Lyömättömät, Antti Autio, Mary Ann Hawkins, Asa
la 05.08.2023 Liput: 65/110 (1/2pv)€ (ticketmaster.fi)
Kainuun Musiikkijuhlat: Samu Haber, Portion Boys, Maija Vilkkumaa, Anna Puu, Viivi, Petri Nygård, Lauri Tähkä, Erika Vikman, Kuumaa, Happoradio, Basic Element (SWE), Inna (ROM), Ressu Redford, Aikakone, Pasi Ja Anssi, DJ Ice K ym.
09.06. - 10.06.2023 Liput: 79,90/139,90 (1/2pv)€ (lippu.fi)
Ruisrock: Skrillex (USA), Antti Tuisku, Pinkpantheress (GBR), Yung Lean (SWE), Gettomasa, Haloo Helsinki!, Alma, Anna Puu, Benjamin, Eevil Stöö & Stepa, Ege Zulu, Isaac Sene X Adi, Isac Elliot, Jami Faltin, Kissa, Kuumaa, Linda Fredriksson Juniper ym.
la 08.07.2023 Liput: 125/205/225 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Hässäkkä-Päivät: Aspect Noir, Bonehunter, Ignorance, Ohjus, Saa Kiljua, Stinkbird, Suite green, Suntrace, Unearthly Rites, Viisikko, Vulgar Mass
pe 07.07.2023 Liput: 27,50/32,50/42,50 (pe/la/2pv)€ (tiketti.fi)
Saarihelvetti: Turmion Kätilöt, Decapitated (POL), Harakiri for the Sky (AUT), Diablo Swing Orchestra (SWE), Lost Society, Lähiöbotox, Fear of Domination, One Morning Left, Stoned Statues, Cryptic Hatred
la 05.08.2023 Liput: 66,50/99,50 (1/2pv)€ (lippu.fi)
Weekend Festival: David Guetta (FRA), Hardwell (NLD), Scooter (DEU), Tungevaag (NOR), Amber Broos (BEL), Claptone (DEU), Headhunterz (NLD), Matt Sassari (FRA), Metrik (GBR), Sub Focus (GBR), Uncle Waffles (ZAF), Anastasija, DJ Hapan Korppu, Galrav ym.
la 05.08.2023 Liput: 109/169 (1/2pv) €
Nummela Art Night: Paperi T, jazzista ja fuusiomusiikista inspiroituva energinen indierokkari Arppa, Lauri Haav, Isaac Sene, moshimoshi, Knife Girl, Mura, Michael Bleu, Suhina Kollektiivi, Irene Kostas, Antti Kneckt
la 07.10.2023 15:00 Liput: 25 € (tiketti.fi)
Helsinki Must Be Destroyed Vol. 5: Riistetyt, Chemtrails Oslo (NOR), Upploppet (SWE), Heathen Hearts, Likaiset Pikkarit, Rokets, Bad Dog, The Leftovers, Supreme Court, Persoonallisuushäiriö
02.02. - 03.02.2024 Liput: 27,50/49,50 (1/2pv)€ (tiketti.fi)
Superwood Festival: Brother Alfred, Antti Autio, Maukka Perusjätkä, Oakahtoaksek, Pekka Nisu, Janne Masalin, Bobby Oroza, AT?s Roots and Rambling, Neumann duo, Donna and the Dynamiters, Liisa Akimof, Sepikka, Malla Malmivaara, Jori Hulkkonen ym.
07.10. - 08.10.2022 Liput: 59/99 (1/2pv)€ (tiketti.fi)
Viulunsoittaja Katolla: Matti Turunen, Merja Halmetoja, Henrietta Grünn, Antti Tuomaala, Timo Kanerva, Minna Ropanen, Tuure Jauhiainen, Hanna Heikari, Stefano de Luca, Jaana Alatalo, Timo Salminen, Keravan Oopperan kuoro
la 08.10.2022 17:00 Liput: 39 € (Lippu.fi)
Viulunsoittaja Katolla: Matti Turunen, Merja Halmetoja, Henrietta Grünn, Antti Tuomaala, Timo Kanerva, Minna Ropanen, Tuure Jauhiainen, Hanna Heikari, Stefano de Luca, Jaana Alatalo, Timo Salminen, Keravan Oopperan kuoro
la 15.10.2022 17:00 Liput: 39 € (Lippu.fi)
Viulunsoittaja Katolla: Matti Turunen, Merja Halmetoja, Henrietta Grünn, Antti Tuomaala, Timo Kanerva, Minna Ropanen, Tuure Jauhiainen, Hanna Heikari, Stefano de Luca, Jaana Alatalo, Timo Salminen, Keravan Oopperan kuoro
la 22.10.2022 17:00 Liput: 39 € (Lippu.fi)
Viulunsoittaja Katolla: Matti Turunen, Merja Halmetoja, Henrietta Grünn, Antti Tuomaala, Timo Kanerva, Minna Ropanen, Tuure Jauhiainen, Hanna Heikari, Stefano de Luca, Jaana Alatalo, Timo Salminen, Keravan Oopperan kuoro
la 29.10.2022 17:00 Liput: 39 € (Lippu.fi)
Viulunsoittaja Katolla: Matti Turunen, Merja Halmetoja, Henrietta Grünn, Antti Tuomaala, Timo Kanerva, Minna Ropanen, Tuure Jauhiainen, Hanna Heikari, Stefano de Luca, Jaana Alatalo, Timo Salminen, Keravan Oopperan kuoro
la 12.11.2022 17:00 Liput: 39 € (Lippu.fi)
Viulunsoittaja Katolla: Matti Turunen, Merja Halmetoja, Henrietta Grünn, Antti Tuomaala, Timo Kanerva, Minna Ropanen, Tuure Jauhiainen, Hanna Heikari, Stefano de Luca, Jaana Alatalo, Timo Salminen, Keravan Oopperan kuoro
la 19.11.2022 17:00 Liput: 39 € (Lippu.fi)
Viulunsoittaja Katolla: Matti Turunen, Merja Halmetoja, Henrietta Grünn, Antti Tuomaala, Timo Kanerva, Minna Ropanen, Tuure Jauhiainen, Hanna Heikari, Stefano de Luca, Jaana Alatalo, Timo Salminen, Keravan Oopperan kuoro
su 16.10.2022 15:00 Liput: 39 € (Lippu.fi)
Viulunsoittaja Katolla: Matti Turunen, Merja Halmetoja, Henrietta Grünn, Antti Tuomaala, Timo Kanerva, Minna Ropanen, Tuure Jauhiainen, Hanna Heikari, Stefano de Luca, Jaana Alatalo, Timo Salminen, Keravan Oopperan kuoro
su 23.10.2022 15:00 Liput: 39 € (Lippu.fi)
Viulunsoittaja Katolla: Matti Turunen, Merja Halmetoja, Henrietta Grünn, Antti Tuomaala, Timo Kanerva, Minna Ropanen, Tuure Jauhiainen, Hanna Heikari, Stefano de Luca, Jaana Alatalo, Timo Salminen, Keravan Oopperan kuoro
su 30.10.2022 15:00 Liput: 39 € (Lippu.fi)
Viulunsoittaja Katolla: Matti Turunen, Merja Halmetoja, Henrietta Grünn, Antti Tuomaala, Timo Kanerva, Minna Ropanen, Tuure Jauhiainen, Hanna Heikari, Stefano de Luca, Jaana Alatalo, Timo Salminen, Keravan Oopperan kuoro
su 13.11.2022 15:00 Liput: 39 € (Lippu.fi)
Helsinki Industrial Festival: Suicide Commando (BEL), Centhron (DEU), Faderhead (DEU), Agonoize (DEU), Freakangel (EST), Moris Blak (USA), Ruoska, Mechanical Vein (USA/GBR), King Satan, System Noire (DEU), Antibody (DEU), Nestruction, Divmod (AUT) ym.
04.11. - 05.11.2022 Liput: 70 € (tiketti.fi)
BlowUp Vol. 6: Jozef Van Wissem (NLD), Cloud Rat (USA), Doodswens (NLD), 40 Watt Sun (GBR), Sum of R, Hide (USA), Sami Kukka, Rope Sect (DEU), Unsane (USA) ym.
13.10. - 15.10.2022 Liput: 27,5-47,5/82,5/92,5 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Friends: Ibe, Samuli Putro, Rosa Coste, Nelma U, Virta, Kissa, Bad Sauna, Lau Nau, Figaro, Lyyti, Malla, Teini-pää, Melo, Moshimoshi, Aho, Elia Lombardini
28.10. - 29.10.2022 (tiketti.fi)
Psy Force - New Year: Miazu, Korento, Concha, Christian Arctica, Ekitech, Japster, Jay Crystal, Otto Dawn, Setämiesanalyysi, Terial, Vlt
la 31.12.2022 21:00 Artistit: Miazu, Concha, Christian Arctica, Ekitech, Japster, Jay Crystal, Otto Dawn, Setämiesanalyysi, Terial, Vlt
Liput: 20 € (Biletti.fi)
Rockfest: Def Leppard (GBR), Mötley Crüe (USA), Pantera (USA), Testament (USA), Rancid (USA), VV, Sick of It All (USA), Monster Magnet (USA), Stam1na, Escape the Fate (USA), Von Hertzen Brothers, The 69 Eyes, Beast in Black, Popeda, Michael Monroe ym.
08.06. - 10.06.2023 Liput: 129/185/209 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Aurore - Näsäviisaat Visionäärit: David Hackston, Linnéa Sundfær-Casserly, Sirkku Rintamäki, Martti Anttila, Riku Laurikka, Matias Häkkinen, Ilpo Laspas, Joel Ward
to 26.01.2023 19:00 Artisti: David Hackston
Liput: 25/20 € (holvi.com)
Aurore - Gentleman Of The Chapel Royal - I Dodici: Linnéa Sundfær Casserly, Sirkku Rintamäki, David Hackston, Mats Lillhannus, Niilo Erkkilä, George Parris, Sampo Haapaniemi, Markku Luolajan-Mikkola, Maija Lampela, Kristiina Hirvonen, Heidi Peltoniemi, Jo
su 29.01.2023 18:00 Liput: 25/20 € (holvi.com)
Sonic Rites: Church of Misery (JPN), This Gift Is a Curse (SWE), Nadja (CAN), Darkher (GBR), Nero Di Marte (ITA), Demonic Death Judge, Qwälen, Kantamus, Babes in the Abyss, Dome Runner, Trypanon, Vvorse ym.
19.05. - 20.05.2023 Liput: 39/59 (1/2pv)€ (liveto.io)
The Road To Venetia Live: Idiksii & Zadu, Obex, Spld Cereal, Lukabo, Jacques, Wavydave, Glögmann, Fetti, Babyneo, Yacine, Pietro
pe 20.01.2023 20:00
Liput: 13,50 € (tiketti.fi)
Iloinen Leski -operetti: Jyrki Anttila, Hanna-Kaisa Nyrönen, Laura Pyrrö, Jouni Kokora, Vikke Häkkinen, Marika Hölttä, Tuomas Miettola, Operettikuoro, Salonkiorkesteri Operetta
to 30.03.2023 18:00 Liput: 48,50 € (lippu.fi)
Iloinen Leski -operetti: Jyrki Anttila, Hanna-Kaisa Nyrönen, Laura Pyrrö, Jouni Kokora, Vikke Häkkinen, Marika Hölttä, Tuomas Miettola, Operettikuoro, Salonkiorkesteri Operetta
pe 31.03.2023 18:00 Liput: 48,50 € (ticketmaster.fi)
Iloinen Leski -operetti: Jyrki Anttila, Hanna-Kaisa Nyrönen, Laura Pyrrö, Jouni Kokora, Vikke Häkkinen, Marika Hölttä, Tuomas Miettola, Operettikuoro, Salonkiorkesteri Operetta
la 01.04.2023 14:00 Liput: 48,50 € (lippu.fi)
Saarihelvetti: Diablo Swing Orchestra (SWE), Harakiri for the Sky (AUT), Moonspell (PRT), Decapitated (POL), Rotting Christ (GRC), Fear of Domination, Murheenlaakso, One Morning, Left Suotana, Mustan Kuun Lapset, Cryptic Hatred, Rotten Sound ym.
04.08. - 05.08.2023 Liput: 99,50 (2pv)€ (lippu.fi)
Dark River Festival: Dark Tranquillity (SWE), The Haunted (SWE), Be'lakor (AUS), Machinae Supremacy (SWE), Shade Empire, One Morning Left, Verikalpa, Demonic Death Judge ym.
la 12.08.2023 Liput: 46,4-66,60/89,90-93,30/102,9 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Voice Of Nouruz -hyväntekeväisyyskonsertti: Alizera Zare, Afsaneh Chatran, Ahoora Mahone, Pedram Aflatuni, Arash Rezaei, Nima Bahmani, Amir Ali Moradi, Laura Zaray Performance Group
la 18.03.2023 19:00 Artisti: Alizera Zare, Afsaneh Chatran, Ahoora Mahone, Pedram Aflatuni, Arash Rezaei, Nima Bahmani, Amir Ali Moradi, Laura Zaray Performance Group
Liput: 30/33 € (G Livelab)
Mitäs Mitäs Mitäs: Teini-pää, Sur-rur, Hidria Spacefolk, Jori Hulkkonen, Samuli Kemppi, Kasumisu, Roberto Rodriguez, Oshivka.404, Trio Tetris, Nikita Titov, Carlina Carpelan, Shishi, Newhouse, Modem, Elia Lombardini, DJ Lifegoals, Paula Koski ym.
pe 14.07.2023 15:00 Liput: 95 (3pv)€ (eventiolive.fi)
Kuhmon Kamarimusiikki: Thomas Florio, Vilma Jää, Ilona Korhonen, Tuuli Lindeberg, Tuomas Miettola, Mari Palo, Virpi Räisänen, Matti Salminen, Marjukka Tepponen, Jäine, Scherzi Musicali, Tomas Djupsjöbacka, Castalian, Danel, Kamus, Laura Hynninen ym.
09.07. - 22.07.2023 Liput: 12-35,50 €
Bättre Folk: J. Karjalainen, Paperi T, Maustetytöt, Ruusut, Yona, Arppa, Litku Klemetti, Pehmoaino, Anna Järvinen (SWE), Laura Friman, Ville Verkkapuro, Susanna Hast, Niko Hallikainen, Eeva Turunen, Mikko Räty ym.
14.07. - 15.07.2023 Liput: 55-60/95 (1/2pv)€ (tiketti.fi)
Ilosaarirock: Benson Boone (USA), Bess, Frank Carter & The Rattlesnakes (GBR), The Prodigy (GBR), VV, Gettomasa, Ismo Alanko, JVG, Knipi, Nelli Matula, Pihlaja, Sexmane, Turisti ym.
pe 14.07.2023 Liput: 109/159/189 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Ilosaarirock: Ava Max (USA), Carpenter Brut (FRA), Scandinavian Music Group, Vesala, Yona, Apulanta, Arppa, Costi, Kissa, Mouhous, Olavi Uusivirta, Ramses II, Ruusut, Aliisa Syrjä ym.
su 16.07.2023 Liput: 109/159/189 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Qstock: D-A-D (DNK), Dagny (NOR), Ellie Goulding (GBR), Epica (NLD), Paperi T, Popeda, Alma, Battle Beast, Erika Vikman, Costee, Ida Paul & Kalle Lindroth, Insomnium, Isac Elliot, JVG, Käärijä, Lauri Haav, Michael Monroe, Olavi Uusivirta, Ramses II ym.
la 29.07.2023 Liput: 94/139 (1/2pv)€ (ticketmaster.fi)
Qstock: Megadeth (USA), Radiopuhelimet, VV, Stam1na, Turmion Kätilöt, Apulanta, J. Karjalainen, Kissa, Bess, Aliisa Syrjä, Averagekidluke, Cledos, Gasellit, Gettomasa, Ilta, Kuumaa
pe 28.07.2023 Liput: 94/139 (1/2pv)€ (ticketmaster.fi)
Naantali Sunfest: Juha Tapio, Samu Haber, Jarkko Ahola & Guardia Nueva, Suvi Teräsniska, Ressu Redford, Virve Rosti & Freeman & Menneisyyden Vangit, Olli Halonen, Jonne Aaron, Mikko Harju ym.
25.08. - 26.08.2023 Artistit: Useita artisteja. Katso erillinen ohjelma.
Liput: 73/103 (1/2pv)€ (ticketmaster.fi)
Pyhä Unplugged: Jaakko Laitinen & Väärä Raha, Jenni Mustajärvi Duo, Jarkko Ahola Trio, Jore Marjaranta & Ville Nurmi Duo, Jarkko Martikainen, Jonna Tervomaa, Lenni-kalle Taipale & SVY, Osmo Ikonen, Sami Pitkämö, Marzi Nyman, Aki Louhela & Nanna Louhela
to 03.08.2023 14:00 Liput: 40-45 € (liveto.io)
Hoodfest: Chris Webby (USA), Gettomasa, Sexmane, Mouhous, Cledos, Eevil Stöö x Stepa, Costi, Etta, Vitun Iso Rotsi, Nebi, Fabe, Jambo ym.
11.08. - 12.08.2023 Liput: 103,4 (2pv)€ (tiketti.fi)
Red Carpet -festari: Bess, Kuumaa, Anna Puu, Olavi Uusivirta, Roope Salminen & Koirat, Kasmir, Jukka Poika, Malla, Sara Siipola, Emilia Sisco, Silva Emilia ym.
25.08. - 26.08.2023 Liput: 64,90/109,90 (1/2pv)€ (lippu.fi)
Helsinki Death Fest: Benediction (GBR), Cancer (GBR), Sepulchral Curse, Ashen Tomb, Rotten Sound, Devenial Verdict, Strychnos (DNK), Crypts of Despair (LTU), Black Wound (SWE), Unearthly Rites, Corpsessed, Mädätys ym.
18.08. - 19.08.2023 Liput: 52,50/92,50 (1/2pv)€ (Liveto.io)
Joroisten Musiikkipäivät: Mika Kares, Kirill Kozlovski, Ilpo Laspas, Joonas Orrain, Juho Lepistö, Anu Ontronen, Iris Candelaria, Jussi Myllys, Viivi Maria Saarenkylä, Helianna Herkkola ym.
21.07. - 30.07.2023 Liput: 25-40 € (lippu.fi)
Lemin Musiikkijuhlat: Beata Antikainen, Kevin Greenlaw, Jonna Imeläinen, Johanna Isokoski, Martta Jämsä, Tiina Karakorpi, Otto Kentala, Angelika Klas, Johan Krogius, Juho Lepistö, Jussi Littunen, Aurora Marthens, Jukka Nykänen, Niina Ranta, Stardust ym.
27.07. - 30.07.2023 Liput: 28/90 € (ticketmaster.fi)
Ruisrock: Alesso (SWE), Lil Yachty (USA), Zara Larsson (SWE), The 1975 (GBR), Denzel Curry (USA), Ibe, Jvg, Samu Haber, Arppa, Cledos, Etta, Gasellit, Jambo, Käärijä, Karri Koira, Knife Girl, Lauri Haav, Maija Vilkkumaa, Malla, Ramses II, Yona ym.
pe 07.07.2023 Liput: 125/205/225 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Helsinki Chamber Music Festival: Erzhan Kulibaev, Essi Höglund, Kreeta-Julia Heikkilä, Ulla Knuuttila, Jaani Helander, Bruno Lima, Paul Aksman, Laure Paris, Ignas Ma?vila, Fanny Söderström, Otto Kentala, Cellomania, Petteri Mäkiniemi, Tuomas Ahva
05.07. - 08.07.2023 Artisti: Useita artisteja. Katso erillinen ohjelma.
Weekend Festival: Alan Walker (NOR), Martin Garrix (NLD), Steve Aoki (USA), Hi-Lo (NLD), Bru-C (GBR), CKay (NER), D-Block & S-Te-Fan (NLD), Da Tweekaz (NOR), Ferreck Dawn (NLD), Hot Since 82 (GBR), Isac Elliot, Jengi, Kavinsky (FRA), Korolova (PRT) ym.
pe 04.08.2023 Liput: 109/169 (1/2pv) €
Provinssi: Ghost (SWE), JVG, Apulanta, Jinjer (UKR), Lorna Shore (USA), Spiritbox (CAN), Vended (USA), Abreu, Juha Tapio, Knife Girl, Käärijä, Maija Vilkkumaa, Malla, Pehmoaino, Pessa, Robin Packalen, Ruusut, Samuli Putro, Sofa, Sonia, Turisti
la 01.07.2023 Liput: 119/169/209 (1/2/3pv)€ (lippu.fi)
Taipaleenjoki-ooppera: Jaakko Kortekangas, Heikki Kilpeläinen, Jyrki Anttila, Jouni Kokora, Jere Hölttä, Tiina-Maija Koskela, Tuomas Miettola, Jasper Leppänen, Vikke Häkkinen, Mikk Murdvee, Tuomas Törmi
ke 29.11.2023 18:00 Liput: 48,50 € (Lippu.fi)
Mellakka Festival: Eliozie (USA), Sexmane, Mouhous, Etta, Vitun Iso Rotsi, Turisti, Eevil Stöö & Stepa, Korelon, Fabe, Ege Zulu
pe 21.07.2023 Liput: 68,4/73,40/114,40 (pe/la/2pv)€ (tiketti.fi)
Jytäkesä Go-Go: Wolfmother (AUS), Notkea Rotta Allstars, Saimaa, Shadowplay, Sweatmaster, OYAB (Raimo, Ässä, Setä Koponen, Tuomio & Kone), Dxxxa D & Nukkehallitus, Esa Kotilainen & Tellus In Space, Honey B & T-Bones, Marjo Leinonen & Publicans ym.
la 29.07.2023 Liput: 58,50/68,50/101,50 (pe/la/2pv)€ (tiketti.fi)
Rockfest: Def Leppard (GBR), Mötley Crüe (USA), Testament (USA), Stratovarius, Stam1na, Escape the Fate (USA), Von Hertzen Brothers, The 69 Eyes, Cleopatrick (CAN), Nestor, Crashdïet (SWE)
pe 09.06.2023 Liput: 129/185/209 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Naantalin Musiikkijuhlat - Kadonnutta Valoa Etsimässä: Benoit de Barsony, Liza Ferschtman, Amalie Stalheim, Paavali Jumppanen, Helena Juntunen, Zuohan Sun, Elina Vähälä, Yuval Gotlibovich, Jan-Erik Gustafsson, Amalie Stalheim, Mikael Kemppainen, Ralf Goth
ti 13.06.2023 19:00 Liput: 49 € (lippu.fi)
Naantalin Musiikkijuhlat - Uutta, Vanhaa, Lainattua: Liza Ferschtman (NLD), Ralf Gothoni, Minna Pensola, Niamh McKenna, Takuya Takashima, Matthew Hunt, Jaakko Luoma, Benoit de Barsony, Lilja Haatainen, Mikael Kemppainen
su 11.06.2023 14:00 Liput: 38 € (lippu.fi)
Mitä Välii Nimestä -fest: Valse Triste, Juggling Jugulars, Spiritual Holocaust, Efemär (SWE), Trachea (EST), Hautaustoimisto, Rawheads (SWE), Praise, Romutus, Riistetyt, Bless, Ristisaatto, Konventio, Warning From Hell, Crawl Space, Ignorance ym.
la 03.06.2023 15:30 Liput: 30/50 (1/2pv)€ (facebook.com)
Mitä Välii Nimestä -fest: Mortuous (USA), Faceless Burial (AUS), Slugphlegm, Human Target, Diskelmä, Abnormi, Aivolävistys, Devil's Vomit, Kohu-63, C.f.g., Major Mistake, Bashed, Bloated, Civicide, .338, Glass Wipe, Vähäkyrö Drive-By
pe 02.06.2023 15:30 Liput: 30/50 (1/2pv)€ (facebook.com)
Räp Päivä Vol. 6: Mikidi & Gaiaf, Silmälappu Steve & Sipsipussipasi, Valma, Arcade Boys Club, Ester Nuori Leppä & Felabay, Kiertolaki, Don Kikidi, MC Respektor, DJ Wel-Z
la 22.07.2023 14:00 Liput: 22 € (tiketti.fi)
Hellsinki Industrial Festival: Rotersand (DEU), Zardonic (VEN), Nachtmahr (AUT), Grendel (GBR), Tyske Ludder (DEU), FGFC820 (USA), The Interbeing (DNK), Moaan Exis (FRA), Devil-M (DEU), Heartlay (FRA), Pretty Addicted (GBR), Nano Infect (GRC) ym.
03.11. - 04.11.2023 Liput: 89 (2pv)€ (tiketti.fi)
Wäylä Live: Sonata Arctica, E-Type (SWE), Steve 'n' Seagulls, Electric Boys (SWE), Samuli Edelmann, Terveet Kädet, Jukka Poika, Mustasch (SWE), Eini, I Am Your God, Lambs, Katri Ylander, Rajahurrit, Freezer, Ville Liimatainen ja Ajomiehet
25.08. - 26.08.2023 Liput: 59,90/79,90 (1/2pv)€ (lippu.fi)
Iltarusko - Topi Sorsakosken juhlakonsertti: Charlotta Saari, Pirita Niemenmaa, Kari Hirvonen, Jaska Mäkynen, Petri Ritari, Tiina Pitkänen, Virpi Piippo, Jari Roth, Veeti Parvi, Timo Saarimäen orkesteri
su 22.10.2023 14:00 Liput: 32 € (tiketti.fi)
Electronic Fields Festival: Winning Team, Samlight, Artheia, Devinity, Bobb, Jay Crystal, Vanhis, Jejo, J Fabric, Triple M, Robbe, Laiska Jaakko, Telm & Wilson, Ricky Gardner, Scoville Bros ym.
pe 27.10.2023 15:00 Artistit: Winning Team, Samlight, Artheia, Devinity, Bobb, Jay Crystal, Vanhis, Jejo, J Fabric, Triple M, Robbe, Laiska Jaakko, Telm & Wilson, Ricky Gardner, Scoville Bros, Sm!le, Taavits, Thomas Will, Walter Alan
Liput: 10 € (Kide.app)
Joulupunkki-festivaali: Radiopuhelimet, Vivisektio, Offside Reidars, Kirot, Sähköbikini, K.E.K, Putkipommi
la 16.12.2023 18:30 Artisti: Useita artisteja. Katso erillinen ohjelma.
Liput: 17,50/22 € (ticketmaster.fi)
Weekend Festival: Boris Brejcha (DEU), Timmy Trumpet (AUS), Showtek (NLD), Will Sparks (SWE), Sub Zero Project (NLD), Ann Clue (DEU), Darude, Deniz Bul (DEU), Klangkunst (DEU), Morits Hofbauer (DEU), Brennan Heart (NLD), Da Tweekaz (NOR), Kanine (GBR) ym.
02.08. - 03.08.2024 (ticketmaster.fi)
Yhteinen ilta Pekan kanssa: DJ Pexi, The Shubie Brothers, Olavi Uusivirta, Mari Perankoski, Jouni Hynynen, Jarkko Martikainen, Piritta Lumous, Heikki Salo, Loiriplukari, Antti Reini, Antinranta, Sam Huber & Elliot's Crazy Compass
ke 10.01.2024 18:00 Liput: 14,50 € (tiketti.fi)
Rites Of North - Kantakrouvi: Beherit, Dødheimsgard (NOR), Kvaen (SWE), Order Of Nosferat (DEU/FIN), Commander Agares, Kalmankantaja, Lantern, Venenum Dei, Spiritual Holocaust, Aganthros
26.01. - 27.01.2024 Liput: 79,90 (2pv)€ (lippu.fi)
Utopia Festival: Brennan Heart (NLD), Angerfist (DEU), Keltek (NLD), Mish (NLD), Major Conspiracy (NLD), Rooler (ITA), Sound Rush (NLD), Vertile (NLD), Ncrypta (DEU), Zany (NLD), Terrorina, Lorenzo Raganzini (GBR), Agnia, Evarist, Galrav, No:Face ym.
02.02. - 04.02.2024 Liput: 65/105 (1/2pv)€ (lippu.fi)
Kesärauha: 070 Shake (USA), Slowdive (GBR), Alma, Arppa, Acid Arab (FRA), Antti Autio, Balming Tiger (KOR), Jesse Markin, Jjylli & Kuoppis ? Music Of Kingston Wall, Kuumaa, Ladyhawke (NZL), Lauri Haav, Libianca (CMR/USA), Pariisin Kevät, Ursus Factory ym.
07.06. - 09.06.2024 Liput: 99/129/169 (1/2/3pv)€ (lippu.fi)
Mitäs Mitäs Mitäs -festivaali: DJ Lil' Tony, Vilunki 3000, Squaremeat, DJ Orion, Basit Soomro, Laura Kristina, VJ Horogrammi, Kukkatalo, Musta Huone, Tinyhawk & Bizzarro, Sumuposauttaja, Club Kooma, Hjertman, Mora, Ilmu, Lempi, Stella ym.
12.07. - 14.07.2024 Liput: 105-125 € (eventiolive.fi)
Nomen Nescio Festival: Vladislav Delay, Kaukolampi, Mesak, Dissolution Step, Satoi, Jori Larres, Heli Hartikainen & Noise Trees, Ikola, Karkaa, Half A Map, Seiji Kokeguchi & Emil Sana, Matti Pentikäinen
la 27.01.2024 15:00 Artistit: Dissolution Step, Satoi, Jori Larres, Heli Hartikainen & Noise Trees, Ikola, Karkaa, Half A Map, Seiji Kokeguchi & Emil Sana, Timo Kaukolampi, Mesak, Matti P, Vladislav Delay, Samuli Kemppi
Liput: 0 €
School's Out Festival Turku: Hugo, Ahti, Fabe, Överi, Averagekidluke, Korelon, Davi, Karim B, Turisti, Pyrythekid & Axel Kala, Shrty ym.
24.05. - 25.05.2024 Liput: 53,60/83,60 (1/2pv)€ (Lippu.fi)
Turun Viinijuhlat: Neljä Ruusua, Sara Siipola, Samuli Edelmann, Cyan Kicks, Miljoonasade, Uniklubi, Movetron, Jussu Pöyhönen, Waldo's People, Aste, Elias Gould, Sig ym.
28.06. - 29.06.2024 Liput: 59/89 (1/2pv)€ (Lippu.fi)
Multamäkifest: Tuure Kilpeläinen, Samae Koskinen, Sir Elwoodin hiljaiset värit, Pariisin kevät, Pehmoaino, Kuningasidea, Nypykät, Moon shot, Bee, Windows95man, Darude, Block of Flats, Matka Maailman Ympäri, Ex Tuutiz, Ikinä, Kiki, Ylävire, Thelise ym.
02.08. - 03.08.2024 Liput: 59/89 (1/2pv)€ (liveto.io)
Limingan kamarisoitto: Beata Antikainen, Jari Valo, Anna-Maija Hirvonen, Krista Rosenberg, Anne Korhonen, Riina Salminen, Ville Väätäinen, Sam Parkkonen, Tuomas Turriago
14.06. - 16.06.2024 Liput: 25 € (tiketti.fi)
Kari Salli 1961-2022 Muistoiltamat: Original Kari Mäkinen Band, Veljekset Salli, Veijo Ullakko, The Orkanbändi, The Harmonies, Terrible Noize, Purple Snake, Kari Ilmonen Band, Möllerin Veljekset, Soulhouse
la 01.10.2022 21:00
Liput: 25 € (lippu.fi)
Reelin' In The 70's Vol2: Juho Lappi, Petri Kärkkäinen, Ville Komulainen, Sini Strömberg, Ukko Hyvönen, Jere Tikkanen, Tommi Tikka, Pirjo Kamaja, Petri Lappi, Pasi Pehkonen, Akijuhani Ruotsalainen, Velimatti Riipinen, Marko Kangas, Jasmin Saarela ym.
pe 09.12.2022 19:00 Liput: 17,50 € (lippu.fi)
Ladies Sing Soul: Mariam Sandhu, Laura Eklund, Tiina Viertola, Henriikka Warmbold, Timo Kiprianoff, Tuomo Tiitinen, Tuomo Kallio, Jukka Ojaniemi, Jussi Lahtinen
la 04.02.2023 19:00 Liput: 22,50 € (tiketti.fi)
Vain Kouvolaa: Tapani Olkku, Quulers, Mustat Ruusut, Arttu Takalo, Acces Beyond, Velvet Knife, Mellow Waves, Taiminen, Misty Mountain Foundation
la 04.02.2023 16:30 Artistit: Tapani Olkku, Quulers, Mustat Ruusut, Arttu Takalo, Acces Beyond, Velvet Knife, Mellow Waves, Taiminen, Misty Mountain Foundation
Liput: 20 € (digilippu.fi)
Himos Juhannus: Apulanta, Teflon Brothers, Isac Elliot, Mouhous, Etta, Abreu, Costee, Viivi, Sexmane, Brädi
la 24.06.2023
Liput: 89/135/165 (1/2/3pv)€
Himos Juhannus: JVG, Gettomasa, Bess, Mikael Gabriel, Erika Vikman, Roope Salminen & Koirat, Elastinen, Benjamin, Ramses II, DJ Oku Luukkainen
pe 23.06.2023
Liput: 89/135/165 (1/2/3pv)€
Hiekkasärkät Soi: Kuumaa, Tommi Läntinen, Frederik, Meiju Suvas, Dingo, Cat Cat, Uusi Rakkaus, Lumottu Apina, Ostbass, Peeta, Aston Kalmari, Tuomas Jokitalo, DJ:t Johanneskastaja, Etutukka, Monday ym.
30.06. - 01.07.2023 Liput: 32,5/58,5 (1/2pv)€ (tiketti.fi)
Kaustinen Folk Music Festival: Tionól (IRL) & Tallari, Scandinavian Music Group, Aili Järvelä, Breabach (GBR), Elephant Sessions (GBR), Gangar (NOR), Group of Seven / Pender Young Violins (CAN), Bill Hota, Hyperborea, Häävi, Köyhäjoen pelimannit ym.
10.07. - 16.07.2023 Liput: 35-188 € (lippu.fi)
LPRHC Fest: No Fun At All (SWE), Ursus Factory, Jukka Nousiainen & Kumpp., Kaucas, Kivesveto Go Go, Flippipuisto, Joni Ekman Group, Mara Balls, Negatiiviset Nuoret, One Hidden Frame, Rosita Luu, moshimoshi, Likaiset Pikkarit, Vapaa Maa
la 17.06.2023 Liput: 55/60/98 (pe/la/2pv)€ (tiketti.fi)
Mäntän Musiikkijuhlat: Jean-Efflam Bavouzet, Boris Giltburg, Jeneba Kanneh-Mason, Juhani Lagerspetz, Paul Lewis, Mikael Loponen, Gabriela Montero, Kaika Niskakangas, Eerik Ohtamaa, Arttu Ollikainen, Piotr Pawlak, Tiffany Poon, Vilina Rainisto ym.
01.08. - 05.08.2023 Liput: 28-58 € (serlachius.fi)
Hässäkkä-Päivät: Blood Sport, Farce, G.A.Z.E, Grins, Hondjävul (SWE), Huomio, Letterbombs, Misantropic (SWE), Radiopuhelimet, Sonic Poison, Steriili Tila, Sukupuolet, True Brain (SWE), Virhe
la 08.07.2023 Liput: 27,50/32,50/42,50 (pe/la/2pv)€ (tiketti.fi)
Provinssi: Antti Tuisku, Architects (GBR), Amorphis, Baby Queen (ZAF), Ic3peak (RUS), VV, Aaro 630, Alma, Anna Puu, Bess, Cledos, Lauri Haav, Liila Jokelin, Pyy, Swallow The Sun, Wöyh!, Yona
pe 30.06.2023 Liput: 119/169/209 (1/2/3pv)€ (lippu.fi)
Odysseus: Ahmed Ag Kaedy & Will Guthrie (MLI/AUS), Bereen Ondo, EldhRok (SWE/FIN), Frise Lumière (FRA), Herrala/Lötjönen, Horseface (SWE), Jeremiah Chiu & Marta Sofia Honer (USA), Lampen, Marthe Lea Band (NOR), Mary Lattimore (USA), Phardah - The Music of
la 22.07.2023 Liput: 49-69/89-99/129 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Steelfest: Marduk (SWE), Carpathian Forest (NOR), Gehenna (NOR), Urgehal (NOR), Deströyer 666 (AUS), Loits (EST), Nunslaughter (USA), Nattefrost (NOR), Satanic Warmaster, Horna, Behexen, Austere (AUS), Totalselfhatred, Ride for Revenge, Hail Conjurer ym.
18.05. - 20.05.2023 Liput: 69/129/149 (1/2/3pv)€ (steelfest.fi)
Hiljaisuus-festivaali: Erika Ahola, Elaine Briant, Ilkka Heinonen, Imogen Huzel, Laura Hynninen, Mikko Hyvönen, Tomi Knuutila, Heini Koskinen, Mikael Kristiansen, Nelli Kujansivu, Anna Kuvaja, Harri Kuusijärvi, Meri Kytö, Hedda Liukkala, Viljami Mehto ym.
08.06. - 11.06.2023 Liput: 20-28/83,50-164 (1/4pv)€ (tiketti.fi)
Iso Käsi-Fest: Tiikeri, Nuoruus, Lentävä Sirkkeli, Kaksipäinen Koira, Motorboat, Punainen Planeetta, DJ Hyvä Ville
pe 25.08.2023 19:00
Liput: 17,50 € (tiketti.fi)
Radalla-festivaali - Mikä Vapaus!: Otto Antikainen, Artturi Aalto, Charlotta Westerback, Eleriin Müüripeal, Iivari Aalto, Kasmir Uusitupa, Rebecca Roozeman, Alexander Pozdniakovas, Tatu Kauppinen
su 27.08.2023 16:00
Liput: 25 € (Biletti.fi)
U Nation Afterparty With Insomnia & Playhouse: M8K, Evarist, Martin K4rma, Anastasija, Miro Moore, Elementz & Alge, Crito, Recens ym.
pe 30.06.2023 22:30
Liput: 25-34 € (lippu.fi)
Retriitti V: Jane Fitz, Carlina Carpelan, DJ JVS, Stella, Buttechno, YSI, Gem-K, Viktor Kalima, Cucina Povera, Fulcrum Dust ym.
la 02.09.2023 15:00
Liput: 42,50 € (tiketti.fi)
Off Road Festival: Master Boot Record (ITA), The Coffinshakers (SWE), Kannabinõid (EST), Musta Paraati, Xysma, Hidria Spacefolk, Stoned Statues, Black Magic Six, Vermilia, King Satan, Dome Runner, Alpha Commando
15.09. - 16.09.2023 Liput: 26/46,50 (1/2pv)€ (lippu.fi)
Hello 2024: Orkidea, Super8 & Tab, Milla Lehto, Orion, Mk8, Evarist, Zacharian, Martin K4Rma, Agnia, Miro Moore, Elementz, Alge, Marisa, Tom Ceier
su 31.12.2023 22:00 Liput: 25 € (lippu.fi)
Let's Change The Rules - Choirs For Ecocide Law: Grex Musicus, Musta Lammas, Higher Ground Voices, Vaskivuoren lukion kamarikuoro, Tampereen Ihankaikkinen Kuninkaallinen Tuomiokuoro, Philomela, Lauluyhtye FLOK, Kirsi Tunkkari, Ida Olsonen, Hanna-Maria Hel
la 27.04.2024 18:00 (ticketmaster.fi)