Helsinki City Festival: Deadmau5 (CAN), Nylon Beat, Robin Schulz (DEU), Haloo Helsinki!, Apulanta, Gettomasa, Example (GBR), Sash! (DEU), Mohombi (SWE), E-Rotic (DEU), Alexandra Stan (ROM), Akcent (ROM), Atomic Kitten (GBR), Basshunter (SWE) ym.
14.06. - 15.06.2024 Liput: 149 (2pv)€ (tiketti.fi)
Helsinki Industrial Festival: Suicide Commando (BEL), Centhron (DEU), Faderhead (DEU), Agonoize (DEU), Freakangel (EST), Moris Blak (USA), Ruoska, Mechanical Vein (USA/GBR), King Satan, System Noire (DEU), Antibody (DEU), Nestruction, Divmod (AUT) ym.
04.11. - 05.11.2022 Liput: 70 € (tiketti.fi)
Helsinki Must Be Destroyed Vol. 5: Riistetyt, Chemtrails Oslo (NOR), Upploppet (SWE), Heathen Hearts, Likaiset Pikkarit, Rokets, Bad Dog, The Leftovers, Supreme Court, Persoonallisuushäiriö
02.02. - 03.02.2024 Liput: 27,50/49,50 (1/2pv)€ (tiketti.fi)
Helsinki Hiphop Festival: Mikael Gabriel, Kube, Stepa, Heikki Kuula, Konala Cartelli, Kymppilinja, Julma-Henri, Juju, Chebaleba, Mäk Gälis, Sana, Jeijjo & Nupi, MCP & Kimbo
la 04.05.2024 15:00 Liput: 60 € (tiketti.fi)
Helsinki Beatles Weekend: Jiri Nikkinen The Beatles Tribute Band, Nick Bold, Beapple, Lauri Schreck, The Seatbelts, Ville's Angels, Milla Mäkinen, Jay Goeppner, The Beat Brothers, The Urban Crow
pe 12.05.2023 18:00 Liput: 42-73/119 (1/2pv)€ (Lippu.fi)
Höyhtyän Ostarifestari IV: Don Johnson Big Band, Martti Servo & Napander, Litku Klemetti, Helsinki-cotonou Ensemble, Pietarin Spektaakkeli, Nelli Milan, Punomo, Mactopias & Supermäck, Keidas, Saa Kiljua, Huutokatrilli Feat. Nope, DJ Rui Veiga
25.08. - 26.08.2023 Liput: 26,50/32,50/59,50 (pe/la/2pv)€ (tiketti.fi)
Helsinki Chamber Music Festival: Erzhan Kulibaev, Essi Höglund, Kreeta-Julia Heikkilä, Ulla Knuuttila, Jaani Helander, Bruno Lima, Paul Aksman, Laure Paris, Ignas Ma?vila, Fanny Söderström, Otto Kentala, Cellomania, Petteri Mäkiniemi, Tuomas Ahva
05.07. - 08.07.2023 Artisti: Useita artisteja. Katso erillinen ohjelma.
Helsinki Samba Carnaval - Baile Do Carnaval: Kata e Mais, Samba Carioca, Papagode, DJ:t Klaus Wing & Diego MP3, Luciana Rios, Jarno Lappalainen
la 10.06.2023 21:00
Liput: 16,50/22,50 (1/2pv)€ (tiketti.fi)
Superwood Festival: Brother Alfred, Antti Autio, Maukka Perusjätkä, Oakahtoaksek, Pekka Nisu, Janne Masalin, Bobby Oroza, AT?s Roots and Rambling, Neumann duo, Donna and the Dynamiters, Liisa Akimof, Sepikka, Malla Malmivaara, Jori Hulkkonen ym.
07.10. - 08.10.2022 Liput: 59/99 (1/2pv)€ (tiketti.fi)
Rap SM Freestyle Battle: Lyömättömät, Konala Cartelli, Mc Kajo, Rivo, Pure, Jokrates Vs. Keijo Usum, Solonen, Jokrates, Mängi, DJ:t Taste, Mel-3
la 05.11.2022 18:30 Liput: 23 € (tiketti.fi)
BlowUp Vol. 6: Jozef Van Wissem (NLD), Cloud Rat (USA), Doodswens (NLD), 40 Watt Sun (GBR), Sum of R, Hide (USA), Sami Kukka, Rope Sect (DEU), Unsane (USA) ym.
13.10. - 15.10.2022 Liput: 27,5-47,5/82,5/92,5 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Friends: Ibe, Samuli Putro, Rosa Coste, Nelma U, Virta, Kissa, Bad Sauna, Lau Nau, Figaro, Lyyti, Malla, Teini-pää, Melo, Moshimoshi, Aho, Elia Lombardini
28.10. - 29.10.2022 (tiketti.fi)
We Jazz Festival: Teddy Rok - Atonal Drums, Alexander Hawkins, Pat Thomas, Patricia Brennan, Tomas Nordmark, Marthe Lea Band, Alan Braufman, Anni Kiviniemi Trio, We Jazz DJ:t
la 03.12.2022 18:00 Liput: 42 € (tiketti.fi)
Sideways: Phoenix (FRA), Fever Ray (SWE), M83 (FRA), Aavikko, Arppa, Bad Sauna, Huoratron, Isaac Sene, Knife Girl, Linda Fredriksson Juniper, Lyyti, Lähiöbotox, Malla, Pehmoaino, Plutonium 74, Sexmane, Teksti-TV 666 ym.
08.06. - 10.06.2023 Liput: 100/165 (1/3pv)€ (tiketti.fi)
Honey Aaltosen muistokonsertti: Kalle Aaltonen, Dave Arcari, Tina Bednoff and The Cocktailers, Black Devils feat. Ile Kallio, Bulldozers, Downhome Boys, Cat Lee & Niittisydän, Lo-Lites, Jiri Nikkinen, Knucklebone Oscar, Teendreams, Texas Oil ym.
ma 13.02.2023 19:00 Liput: 20 € (tiketti.fi)
Downtown Calling: Maustetytöt, Pietarin Spektaakkeli, Malla, Suistamon Sähkö, Joensuu 1685, Yeboyah, Laineen Kasperi & liian iso trio, New Ro, Maa Ilmasta, Litku Klemetti, Asa, Ismo Alanko, Emilia Sisco, Babel, The Moontwins, Windows95man, Gasellit ym.
14.07. - 15.07.2023 Liput: 99 (2pv) €
Tikkurila Festivaali: Haloo Helsinki!, Apulanta, Samu Haber, Popeda, The Rasmus, Behm, J. Karjalainen, Anna Puu, Gasellit, Elastinen, Portion Boys, Bess, Erin, Michael Monroe, Mikael Gabriel, Vesterinen Yhtyeineen, Abreu, The 69 Eyes, Stig, Viivi ym.
20.07. - 22.07.2023 Liput: 99/139/155 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
CNNCT May Day Special: Juliet Fox (DEU), 8Kays (UKR), Sønin, Supermodels From Paris, Sheikkinen, Atro, Milla Lehto, Zacharian, Tmpr, Martin K4rma, Anastasija, Simona
la 29.04.2023 22:00 Liput: 16,5/35 € (tiketti.fi)
Helsinki Death Fest: Benediction (GBR), Cancer (GBR), Sepulchral Curse, Ashen Tomb, Rotten Sound, Devenial Verdict, Strychnos (DNK), Crypts of Despair (LTU), Black Wound (SWE), Unearthly Rites, Corpsessed, Mädätys ym.
18.08. - 19.08.2023 Liput: 52,50/92,50 (1/2pv)€ (Liveto.io)
Ruisrock: Skrillex (USA), Antti Tuisku, Pinkpantheress (GBR), Yung Lean (SWE), Gettomasa, Haloo Helsinki!, Alma, Anna Puu, Benjamin, Eevil Stöö & Stepa, Ege Zulu, Isaac Sene X Adi, Isac Elliot, Jami Faltin, Kissa, Kuumaa, Linda Fredriksson Juniper ym.
la 08.07.2023 Liput: 125/205/225 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Provinssi: The Chemical Brothers (GBR), Gojira (FRA), Kaleo (ISL), Arch Enemy (SWE), Dance With The Dead (USA), Gettomasa, Haloo Helsinki!, Aliisa Syrjä, Arppa, Asa, Eevil Stöö & Stepa, Erika Vikman, Insomnium, Ismo Alanko, Kuumaa, Laura Moisio ym.
to 29.06.2023 Liput: 119/169/209 (1/2/3pv)€ (lippu.fi)
Sideways: Interpol (USA), BCUC (ZAF), Gaye Su Akyol (TUR), Irreversible Entanglements (USA), Kali Malone (USA), Kite (SWE), Sorry (GBR), Suzanne Ciani (USA), Huoratron, Samuli Putro, Sexmane, Aavikko, Dragsvik, Ege Zulu, Knife Girl ym.
pe 09.06.2023 Liput: 100/150/165 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Radio Nova Festivaali: Adam Lambert (USA), Rag'n'Bone Man (GBR), Kelis (USA), Samu Haber, Apulanta, Kuumaa, Gasellit, DJ Sash! (DEU), Rednex (SWE), Dr. Alban (SWE), 2 Unlimited (BEL), Waldo's People, Tuottaja Jääskeläinen, Kalush Orchestra (UKR) ym.
pe 16.06.2023 15:00 Liput: 89/159 (1/2pv) €
Sideways: M83 (FRA), Anna Puu, Ruusut, Billy Nomates (GBR), Billy Woods (USA), The Comet Is Coming (GBR), Desire (CAN), Jehnny Beth (FRA), Kælan Mikla (ISL), Los Bitchos (GBR), Maja Francis (SWE), Panda Bear & Sonic Boom (GBR), Supersilent (NOR) ym.
la 10.06.2023 Liput: 100/150/165 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Jytäkesä Go-Go: Lama, 22-Pistepirkko, Jukka Nousiainen & Kumpp., Melrose, The Barefoot Brothers, Joni Ekman Group, Mary Ann Hawkins, Puhelinseksi, Risto, Tryer, Wasted, Cobralife, Stinkbird, Rokets, Lala Salama
pe 28.07.2023 16:30 Liput: 58,50/68,50/101,50 (pe/la/2pv)€ (tiketti.fi)
Hellsinki Industrial Festival: Rotersand (DEU), Zardonic (VEN), Nachtmahr (AUT), Grendel (GBR), Tyske Ludder (DEU), FGFC820 (USA), The Interbeing (DNK), Moaan Exis (FRA), Devil-M (DEU), Heartlay (FRA), Pretty Addicted (GBR), Nano Infect (GRC) ym.
03.11. - 04.11.2023 Liput: 89 (2pv)€ (tiketti.fi)
Qstock: Zara Larsson (SWE), Haloo Helsinki!, Jenni Vartiainen, Amaranthe (SWE), Kuumaa, Lauri Tähkä, Gettomasa, Alessandra (NOR), Blind Channel, Sanni, Ibe, Sexmane, Don Huonot, Cledos, Abreu, Mokoma, Vesterinen Yhtyeineen, Jami Faltin, Arppa, Lyyti ym.
26.07. - 27.07.2024 Liput: 139 (2pv)€ (ticketmaster.fi)
Jim Pembroke Tribute Night: Tommy Eriksson, Jukka Orma Blues Band feat. Siiri Nordin, Jan Noponen, Jarmo Nikku, Jan-Olof Strandberg, Harri Ala-Kojola, Matti Kervinen, Jussi Kinnunen, Tuomas Peippo, Mika Hella, Matti Kari, Alfred J. Paavola ym.
ti 19.03.2024 19:00 Liput: 18 € (tiketti.fi)
Kuopio Wine Festival: Teflon Brothers, Haloo Helsinki!, Elastinen, Vesterinen yhtyeineen, Egotrippi, Jenni Vartiainen, Erika Vikman, Kaija Koo, Irina, Pete Parkkonen, Kuumaa, Olli Halonen, Arttu Wiskari, Portion Boys, Tuure Kilpeläinen ym.
28.06. - 06.07.2024 Liput: 46,50 (1pv)€ (ticketmaster.fi)
Down By The Laituri - DBTL: Lauri Tähkä, JVG, Haloo Helsinki!, Dire Strats Legacy (GBR), Kaija Koo, Juha Tapio, Anna Puu, Kid Creole and the Coconuts (USA), Maija Vilkkumaa, Yö & JP Leppäluoto, Viivi, Isac Elliot, Abreu, Roope Salminen & Koirat ym.
25.07. - 27.07.2024 Liput: 93/124 (1/3pv)€ (ticketmaster.fi)
Himos Juhannus: JVG, Kuumaa, Käärijä, Portion Boys, Karri Koira, Cledos, Mouhous, Costi, Gasellit, Sexmane, Bess, Lauri Haav, Viivi, Costee, Jami Faltin, Korelon, Turisti, Haloo Helsinki!, Gettomasa, Sanni, Ibe, Isac Elliot, Bee, Etta, Ahti, Jore & Zpoppa
20.06. - 22.06.2024 Liput: 99/137/175 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
We Jazz Festival: [Ahmed], Cortex, Hunter Diamond & Mike Reed, Jonah Parzen-Johnson & Berke Can Özcan, Uusi Aika, Will Guthrie, Joachim Florent, We Jazz DJ:t
pe 02.12.2022 19:00
Liput: 39 € (tiketti.fi)
KPC presents: Gettomasa, Shakkii, Are, Kriso, Rekami, Lyttä, Tohtori Getto, Axel Kala, Pyrythekid, Aaro630
la 10.12.2022 17:00 Liput: Loppuunmyyty! 29,90 € (tiketti.fi)
Itämeri Soi Ukrainalle: Amelia Anisovitsh (UKR), Kyösti Mäkimattila, Aarne Pelkonen, Pentti Hietanen, Jannike, Elena, Uku Suviste (EST), Riku Niemi Orchestra, Anatoli Karpenko ym.
la 19.11.2022 19:00 Liput: 50,90-65,90 € (lippu.fi)
Sonic Rites: Church of Misery (JPN), This Gift Is a Curse (SWE), Nadja (CAN), Darkher (GBR), Nero Di Marte (ITA), Demonic Death Judge, Qwälen, Kantamus, Babes in the Abyss, Dome Runner, Trypanon, Vvorse ym.
19.05. - 20.05.2023 Liput: 39/59 (1/2pv)€ (liveto.io)
The Road To Venetia Live: Idiksii & Zadu, Obex, Spld Cereal, Lukabo, Jacques, Wavydave, Glögmann, Fetti, Babyneo, Yacine, Pietro
pe 20.01.2023 20:00
Liput: 13,50 € (tiketti.fi)
Somnus Bene Mi Amice - In Memory Of Pasi Pietikäinen: Aj Nuora, Dj Doubleclap, Concha, Impurity, Jayjay, Jayten, Kepposmetsä, Milla Lehto, Siqu, Stede, Hilla Liila, Snamu, Tne, Dan'j, Lauri H, Mikael Ranta
la 18.02.2023 21:00 Liput: 16-26 € (Biletti.fi)
Triple Trash Party - Öljymäki A-Go-Go, Shadow World Club, Trashdisco: Hybrid Children, Ratface, Crasline One, T. Jarva & The Dark Places, DJ:t Late 666, Saku, Maestro, Von Rottenn, Von Oba, Von Tonto Terror
to 06.04.2023 18:30 Liput: 10 € (tiketti.fi)
Radio Nova Festivaali: Black Eyed Peas (USA), Anastacia (USA), Icona Pop (SWE), Gettomasa, Elastinen, Abreu, The Rasmus, Juha Tapio, Günther (SWE), E-Rotic (DEU), Basic Element (SWE), Solid Base (SWE), Aikakone, Mohombi (SWE), Millennium Project
la 17.06.2023 14:00 Liput: 89/159 (1/2pv) €
Sideways: Phoenix (FRA), Fever Ray (SWE), Paperi T, Algiers (USA), Death Grips (USA), Eee gee (DNK), Emma Ruth Rundle (USA), Hania Rani (POL), Malla, Antti Autio + Jouset, Bad Sauna, Mahti, Good Boys, Hassan Maikal, Isaac Sene, Moshimoshi, Nelma U ym.
to 08.06.2023 Liput: 100/150/165 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Odysseus: Ahmed Ag Kaedy & Will Guthrie (MLI/AUS), Bereen Ondo, EldhRok (SWE/FIN), Frise Lumière (FRA), Herrala/Lötjönen, Horseface (SWE), Jeremiah Chiu & Marta Sofia Honer (USA), Lampen, Marthe Lea Band (NOR), Mary Lattimore (USA), Phardah - The Music of
la 22.07.2023 Liput: 49-69/89-99/129 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Odysseus: Antti Lötjönen Quintet East, Elatu Nessa, Henriette Eilertsen (NOR), Ho Chi Moon, Joose Keskitalo & The Mystic Revelation Of Teppo Repo, Jukka Herva, Julia Reidy (USA), Kuupuu, Lau Nau, Pauli Lyytinen, Tilo Weber Tesserae (DNK/SWE/AUT)
pe 21.07.2023 16:00 Liput: 49-69/89-99/129 (1/2/3pv)€ (tiketti.fi)
Jytäkesä Go-Go: Wolfmother (AUS), Notkea Rotta Allstars, Saimaa, Shadowplay, Sweatmaster, OYAB (Raimo, Ässä, Setä Koponen, Tuomio & Kone), Dxxxa D & Nukkehallitus, Esa Kotilainen & Tellus In Space, Honey B & T-Bones, Marjo Leinonen & Publicans ym.
la 29.07.2023 Liput: 58,50/68,50/101,50 (pe/la/2pv)€ (tiketti.fi)
Suomiräpin Synttärit: Asa, Kube, Konala Cartelli, Brädi, Lyömättömät, Juno, Paleface, Kuningas Pähkinä & Setä Tamu, Timi Lexikon, Jeijjo & Nupi, DJ Loasteeze, DJ Luoma, Timo Pieni Huijaus
la 23.09.2023 16:00 Liput: 49 € (ticketmaster.fi)
You X -festivaali: Tippa, Nuppu Oinas, Keidas, Pyy, Musta Hanhi, Jodi Wild Sound Experiment, Suite Green, Rebekka Holi, Tämän Kaupungin Yöt, TNA
la 20.05.2023 16:00 Artistit: Tippa, Nuppu Oinas, Keidas, Pyy, Musta Hanhi, Jodi Wild Sound Experiment, Suite Green, Rebekka Holi, Tämän Kaupungin Yöt, Tna
Liput: 0 €
Räp Päivä Vol. 6: Mikidi & Gaiaf, Silmälappu Steve & Sipsipussipasi, Valma, Arcade Boys Club, Ester Nuori Leppä & Felabay, Kiertolaki, Don Kikidi, MC Respektor, DJ Wel-Z
la 22.07.2023 14:00 Liput: 22 € (tiketti.fi)
Iso Käsi-Fest: Tiikeri, Nuoruus, Lentävä Sirkkeli, Kaksipäinen Koira, Motorboat, Punainen Planeetta, DJ Hyvä Ville
pe 25.08.2023 19:00
Liput: 17,50 € (tiketti.fi)
Neonya!! Party - Hard Sound Halloween 3: DJ Myosuke (JPN), Helblinde (SWE), LaXal (ESP), Waily, Neodash Zerox (NLD), Hexexen, Saria (GBR), ImDaBanana (NLD) ym.
pe 10.11.2023 21:00
Liput: 27-45 € (tiketti.fi)
Noche De Techno - Halloween: Concha, Heavyweight, Akitek, Artheia, Deloop, Emmak, Jayten, J-95, Master Out, Terial, VLT
la 28.10.2023 22:00 Artistit: Concha, Heavyweight, Akitek, Artheia, Deloop, Emmak, Jayten, J-95, Master Out, Terial, Vlt
Liput: 16-30 € (Biletti.fi)
Apollo Artistit: Maja Mannila Trio, Minna-leena Lahti, Ossi Tanner, Peela, Tami Pohjola, Ida Elina, Luke Terence Scott, Mikael Loponen
ke 21.02.2024 19:00 Artistit: Maja Mannila Trio, Minna-leena Lahti, Ossi Tanner, Peela, Tami Pohjola, Luke Terence Scott, Mikael Loponen, Ida Elina
Liput: 28 € (glivelab.fi)
The Beat Goes On - Back To The Sixties: Danny, Eero Raittinen, The First, Topmost, Jim & The Beatmakers, The Sounds, The Esquires, The Scaffolds, The Roosters, Express, The Strangers, Tinos, The Goldies, Sixties Jokers, The Sixties Blondies
la 28.10.2023 16:00 Liput: 53,60 € (lippu.fi)
Utopia Festival: Brennan Heart (NLD), Angerfist (DEU), Keltek (NLD), Mish (NLD), Major Conspiracy (NLD), Rooler (ITA), Sound Rush (NLD), Vertile (NLD), Ncrypta (DEU), Zany (NLD), Terrorina, Lorenzo Raganzini (GBR), Agnia, Evarist, Galrav, No:Face ym.
02.02. - 04.02.2024 Liput: 65/105 (1/2pv)€ (lippu.fi)
Kainuun Musiikkijuhlat: Apulanta, Arttu Wiskari, Sanni, Sonata Arctica, Ressu Redford, J. Karjalainen, Anna Abreu, Bess, Jannika B, Haloo Helsinki, JVG, Vesala, Behm, Erin, Viivi, Olli Halonen ym.
26.08. - 27.08.2022 Liput: 69,9/99,9 (1/2pv)€ (lippu.fi)
The Beat Goes On Festival: The First, Topmost, Jim & The Beatmakers, The Sounds, The Esquires, The Scaffolds, The Roosters, Express, The Strangers, Tinos, The Oldies, Sixties Jokers, The Sixties Blondies
la 24.09.2022 16:00 Liput: 51,50 € (lippu.fi)
Psy Force - New Year: Miazu, Korento, Concha, Christian Arctica, Ekitech, Japster, Jay Crystal, Otto Dawn, Setämiesanalyysi, Terial, Vlt
la 31.12.2022 21:00 Artistit: Miazu, Concha, Christian Arctica, Ekitech, Japster, Jay Crystal, Otto Dawn, Setämiesanalyysi, Terial, Vlt
Liput: 20 € (Biletti.fi)
Aurore - Näsäviisaat Visionäärit: David Hackston, Linnéa Sundfær-Casserly, Sirkku Rintamäki, Martti Anttila, Riku Laurikka, Matias Häkkinen, Ilpo Laspas, Joel Ward
to 26.01.2023 19:00 Artisti: David Hackston
Liput: 25/20 € (holvi.com)
Aurore - Gentleman Of The Chapel Royal - I Dodici: Linnéa Sundfær Casserly, Sirkku Rintamäki, David Hackston, Mats Lillhannus, Niilo Erkkilä, George Parris, Sampo Haapaniemi, Markku Luolajan-Mikkola, Maija Lampela, Kristiina Hirvonen, Heidi Peltoniemi, Jo
su 29.01.2023 18:00 Liput: 25/20 € (holvi.com)
Voice Of Nouruz -hyväntekeväisyyskonsertti: Alizera Zare, Afsaneh Chatran, Ahoora Mahone, Pedram Aflatuni, Arash Rezaei, Nima Bahmani, Amir Ali Moradi, Laura Zaray Performance Group
la 18.03.2023 19:00 Artisti: Alizera Zare, Afsaneh Chatran, Ahoora Mahone, Pedram Aflatuni, Arash Rezaei, Nima Bahmani, Amir Ali Moradi, Laura Zaray Performance Group
Liput: 30/33 € (G Livelab)
Elmufest: Kriso, Kiss Disease, Orvokki, Sir Liselot, Tunkkaset, Ite Eerola, Nicce & The Whiskars, Drug Store Raid, Luukas Oja, For Tomorrow, Robba, Pystyyn Kuolleet Hipit
16.06. - 17.06.2023 Liput: 12-16/22-25 (1/2pv)€ (elmu.fi)
U Nation Afterparty With Insomnia & Playhouse: M8K, Evarist, Martin K4rma, Anastasija, Miro Moore, Elementz & Alge, Crito, Recens ym.
pe 30.06.2023 22:30
Liput: 25-34 € (lippu.fi)
Eastside print 3 years birthdaybash!: Ameeba, Jami Faltin, 3rd Rail Music, Asa, Turisti, Yuteworld, DJ:t Fiskars & Herkules, Loasteeze, Tipa Hiihtopipo, Polarsoul
pe 06.10.2023 19:30 Liput: 25 € (tiketti.fi)
Electronic Fields Festival: Winning Team, Samlight, Artheia, Devinity, Bobb, Jay Crystal, Vanhis, Jejo, J Fabric, Triple M, Robbe, Laiska Jaakko, Telm & Wilson, Ricky Gardner, Scoville Bros ym.
pe 27.10.2023 15:00 Artistit: Winning Team, Samlight, Artheia, Devinity, Bobb, Jay Crystal, Vanhis, Jejo, J Fabric, Triple M, Robbe, Laiska Jaakko, Telm & Wilson, Ricky Gardner, Scoville Bros, Sm!le, Taavits, Thomas Will, Walter Alan
Liput: 10 € (Kide.app)
Hellsinki Metal Festival: Avantasia (DEU), Kreator (DEU), Heaven Shall Burn (DEU), Mayhem (NOR), Satyricon (NOR), Doro (DEU), The Amity Affliction (AUS), Triumph of Death (CHE), Terrorizer (USA), Blackbraid (USA), Cadaver (NOR), Massacre (USA) ym.
pe 09.08.2024
Liput: 175 (2pv)€
Hello 2024: Orkidea, Super8 & Tab, Milla Lehto, Orion, Mk8, Evarist, Zacharian, Martin K4Rma, Agnia, Miro Moore, Elementz, Alge, Marisa, Tom Ceier
su 31.12.2023 22:00 Liput: 25 € (lippu.fi)
Let's Change The Rules - Choirs For Ecocide Law: Grex Musicus, Musta Lammas, Higher Ground Voices, Vaskivuoren lukion kamarikuoro, Tampereen Ihankaikkinen Kuninkaallinen Tuomiokuoro, Philomela, Lauluyhtye FLOK, Kirsi Tunkkari, Ida Olsonen, Hanna-Maria Hel
la 27.04.2024 18:00 (ticketmaster.fi)
Nomen Nescio Festival: Vladislav Delay, Kaukolampi, Mesak, Dissolution Step, Satoi, Jori Larres, Heli Hartikainen & Noise Trees, Ikola, Karkaa, Half A Map, Seiji Kokeguchi & Emil Sana, Matti Pentikäinen
la 27.01.2024 15:00 Artistit: Dissolution Step, Satoi, Jori Larres, Heli Hartikainen & Noise Trees, Ikola, Karkaa, Half A Map, Seiji Kokeguchi & Emil Sana, Timo Kaukolampi, Mesak, Matti P, Vladislav Delay, Samuli Kemppi
Liput: 0 €
Sonic Rites: Mantar (DEU), Eyehategod (USA), The Devils Trade (HUN), Kollaps (AUT/ITA), Dopelord (POL), Nero Kane (ITA), Hero Dishonest, Dart ym.
la 18.05.2024 18:00 Liput: 52,50/73,50 (1/2pv)€ (liveto.io)
Sonic Rites: Godflesh (GBR), Discharge (GBR), Bad Breeding (GBR), Weedpecker (POL), Sum Of R, Syk (ITA), Boar, Absolute Key ym.
pe 17.05.2024 18:00 Liput: 52,50/73,50 (1/2pv)€ (liveto.io)
Rantajamit: Erika Vikman, Haloo Helsinki!, Vesterinen Yhtyeineen, Ellinoora, Kuumaa, Teflon Brothers, Maija Vilkkumaa, Klamydia, Stig, Yö & JP Leppäluoto, Olli Halonen, Pasi ja Anssi, Dog Hustlers, Bee, Frans Harju
04.07. - 06.07.2024 Liput: 59/150 (1/3pv)€ (tiketti.fi)